Dziękczynienie za tegoroczne plony

Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku dla każdego rolnika. To święto radości i odpoczynku po ciężkiej pracy. To piękna polska tradycja i okazja do podziękowania rolnikom za dar pracy ich rąk. To też święto zadowolenia z dobrze wypełnionych obowiązków. Tradycyjnie w sierpniu podziękowaliśmy podczas obrzędów dożynkowych wszystkim rolnikom z naszej parafii i gminy .

Tegoroczne dożynki odbyły się w niedzielę  27 sierpnia w Żyłce. Korowód dożynkowy stanowiły reprezentacje poszczególnych wsi z wieńcami dożynkowymi, który prowadził Ksiądz Proboszcz Stanisław Szałański.  Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą dziękczynną odprawioną w intencji rolników, połączoną z dorocznym odpustem ku czci MB Częstochowskiej, której przewodniczył ks. kanonik Jan Krawczyk. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz samorządowych, zaproszeni goście i wszyscy mieszkańcy naszej gminy. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości. 

(fot. Teresa Sycz)