IV Niedziela adwentu 18 XII 2016 r.

  1. W dzisiejszą IV Niedzielę Adwentu w naszej parafii Msze św. normalnie: w kościele parafialnym: 8.00, suma o 11.30 i po południu o 16.00. Na wyjazdach: Chyże i Żyłka o 10.00, Brzeziny o godz. 12.00. Dzisiaj również pogrzeb śp. Heleny Ohirko – o godz.13.00 ciało będzie przywiezione do kościoła i o 13.30 Msza św. pogrzebowa. Po każdej Mszy św. zbiórka darów w akcji ,,Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

 2.W najbliższym tygodniu:

We wtorek po Mszy św. Nowenna do Św. Antoniego

W czwartek – o godz. 14.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Bełżcu odbędzie się Wigilia i        spotkanie opłatkowe dla mieszkańców Gminy i osób samotnych. Zapraszamy do udziału w tym   spotkaniu!

W sobotę  – Wigilia Bożego Narodzenia – o godz. 9.00 odbędzie się Msza św. w int. zmarłych, których zabraknie przy wigilijnym stole. Tak jak z żywymi podzielimy się opłatkiem, tak z nimi w tym szczególnym dniu zechcemy się spotkać przy stole eucharystycznym i podzielić darem modlitwy. Zapraszamy do uczestnictwa w tej Mszy św. W sobote po tej Mszy św. od godz. 11.00 odwiedzimy chorych, ktorzy jeszcze chcą sie wyspowiadać  na święta. Prosimy o zgłoszenie tych osób.

W naszych domach rozpoczniemy świętowanie wieczerzą wigilijną. Pamiętajmy by ona miała wymiar religijny: czytanie Ewangelii, modlitwa, dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, śpiewanie kolęd.

Później zapraszamy na Pasterki w Chyżach i Brzezinach o 22.00, i w kościele parafialnym o 24.00. Taca z pasterki przeznaczona będzie na ,,Fundusz Obrony Życia”. 

 3.W najbliższą Niedzielę obchodzimy Uroczystość Bożego Narodzenia. W naszej parafii Msze   św. normalnie – w kościele parafialnym: 8.00, suma o 11.30 i po południu o 16.00. Na    wyjazdach: Brzeziny o 12.00 Chyże i Żyłka o 10.00. 

  1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w najbliższy piątek na godz. 9.00 prosimy następne rodziny z kolejki.
  1. Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę. Są jeszcze do nabycia opłatki wigilijne.