Niedziela Zmartwychwstania 01.04.2018

  1. Dzisiaj w Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie już Mszy św. o godz. 8.00, pozostałe Msze św. w kościele parafialnym i na wyjazdach normalnie. Po sumie i na wyjazdach po Mszach św. zmiany tajemnic różańcowych.
  2. Jutro poniedziałek wielkanocny- drugi dzień świąt, rozpoczynamy tzw. biały tydzień – Oktawy Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień – porządek Mszy św. w naszej Parafii normalny. Taca przeznaczona na KUL. O godz. 13.30 dodatkowa Msza św. pogrzebowa za śp. Janusza Nowickiego. Wyprowadzenie z domu o 13.00.
  3. W najbliższym tygodniu Msze św. o godz. 18.00

-We wtorek –  po Mszy św. wieczornej Nowenna do św. Antoniego. O godz. 14.00 Msza pogrzebowa za śp. Feliksa Jarosza.

-W środe i sobotę o godz. 16.00 próba bierzmowanych.

-W czwartek – I czwartek miesiąca – o 16.30 próba dzieci pierwszokomunijnych.

-W piątek  – I  piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy od godz.9.00. Spowiedź w Chyżach i Brzezinach od 16.00 i po zakończeniu spowiedzi Msze św. W kościele parafialnym spowiedź od 17.30, o 18.00 Msza św. po której będzie wystawienie N. Sakramentu, nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i adoracja do 21.00, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim. Z racji oktawy nie obowiązuje nas post. 

-W sobotę – I sobota miesiąca. Od godz. 9.00 Spowiedź przed Bierzmowaniem. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie książeczek dzieci pierwszokomunijnych, a po mszy św. przymiarka strojów komunijnych.

  1. W najbliższą N-dz II Wielkanocną – Niedziela Miłosierdzia Bożego – porządek Mszy św. w naszej Parafii normalny z wyjątkiem Brzezin – o godz. 8.00. Podczas Sumy o godz. 11.30 Ks. Bp Marian Rojek udzieli sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży, i poświęci odnowiony ołtarz w naszym kościele. O godz. 15.30 – koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość ucałowania relikwii Św. Siostry Faustyny – Patronki Bożego Miłosierdzia. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ,,Fundusz Caritas”

5.Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w najbliższym tygodniu przygotują kościół rodzice bierzmowanych.

  1. Dziękuje Wszystkim , którzy mają jakikolwiek wkład w przygotowaniu Kościola, Ciemnicy, Bożego Grobu, wszystkim Ofiarodawcom na kwiaty do Bożego Grobu, szczególnie Kółkom Rożańcowym, Siostrom, Siostrze Domicjanie, Panu Tomaszowi Lewko, Sławkowi Styczyńskiemu, Ministrantom, Pani Grażynie Komadowskiej za przygotowanie chorągwi. Dziękuje Wszystkim, którzy pomogli w przeżyciu liturgii św. Triduum: Ks. Mateuszowi, klerykowi Łukaszowi, Lektorom, Ministrantom, Strażakom za straż przy Bożym Grobie i ładny udział w procesji Szczególne słowa podziękowania kieruje do Naszego Chóru – na czele z organistami: Panem Januszem Wiciejowskim i Kubą Kiszem. Dziękuję Pocztom Sztandarowym i Wszystkim, którzy czynnie uczestniczyli w Triduum Paschalnym i w dzisiejszej procesji oraz Rezurekcji. Składam Bóg zapłać!    
  2. Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę.