Ogłoszenia duszpasterskie – 1 listopada 2020

1. Dzisiaj – Uroczystość Wszystkich Świętych. Zgodnie z rozporządzeniem Władz RP, również nasze cmentarze w dniach 31.10-2.11 pozostają zamknięte. Nie odbędą się zatem procesje za zmarłych do 5 stacji na cmentarzu w Bełżcu i Chyżach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych 1 i 2 listopada podczas Mszy świętych.
-Jutro – Dzień Zaduszny-czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych: w kościele parafialnym Msze św. o godz. 8.00, Suma o 11.30 i popołudniowa o 17.00. W Brzezinach o godz.10.00 i w Chyżach Msza św. o godz. 14.00,  po której również w 5 stacjach w kościele będziemy modlili się za zmarłych spoczywających na cmentarzu w Chyżach.

 • We wtorek o 17.00 rozpoczniemy nabożeństwa wypominkowe. O 17.30 Msza św.
  -W środę – Wsp. Św. Karola Boromeusza, bp
  -W czwartek- I czwartek miesiąca
  -W piątek – I piątek miesiąca. Chorych w tym miesiącu z powodu epidemii nie odwiedzimy (tylko na życzenie). Spowiedź na wyjazdach w Chyżach i Brzezinach od 15.00 i po zakończeniu Msze św. W kościele parafialnym, spowiedź od 16.30, o godz. 17.00 wypominki i Msza św – po Mszy św. nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i adoracja do 19.00.
  -W sobotę – I sobota miesiąca.

3.W najbliższą N-dz- XXXII zw. – w naszej parafii Msze św. normalnie: w kościele parafialnym: 8.00, suma- 11.30 i Msza św. popołudniowa o 16.00. Na wyjazdach:-Chyże i Żyłka o 10.00, Brzeziny o godz.-12.00. Po sumie wypominki i w kościele parafialnym oraz na wyjazdach przeniesiona zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w sobotę na godz. 9.00 prosimy następne rodziny z kolejki: p. Annę Pokrywkę, p. Renatę Kuśmierczak, p. Marię Kanię, p. Annę Welcz, p. Marię Fiedorek, p. Ewę Chmielowiec, p. Ewę Stefaniec, pp. Białków oraz Kuśmierczaków, p. Beatę Bartosik, p. Jolantę Błońską, p. Joannę Grzechnik, p. Janinę Głaz, pp. Rykałów.

5.W kościele są rozłożone kartki wypominkowe. Po wypełnieniu można je składać. Za zmarłych, których imiona wypiszemy na kartkach wypominkowych będziemy się modlili przez cały listopad wspominając ich imiennie przed Mszą św., ofiarując za nich cząstkę różańca świętego. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych i odpustów zyskiwanych w ich intencji. Wypominki za zmarłych będą w dni powszednie o godz. 17.00 i po zakończeniu Msze św. a w niedziele i święta po sumie.

Warunki odpustu zupełnego za 1 osobę zmarłą (należy je spełnić w ciągu jednego dnia)

 • Komunia święta (jeśli potrzeba: wcześniej spowiedź)
 • modlitwa w intencjach polecanych przez Ojca Świętego (Ojcze nasz, Zdrowaś, Wierzę w Boga)
 • wyrzeczenie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego
 • odwiedziny cmentarza wraz z osobistą modlitwą za zmarłych (w listopadzie) lub różaniec odmówiony w kościele bądź w rodzinie lub np. pół godziny osobistej lektury Pisma Świętego
 • Osoby starsze lub nie wychodzące z domów mogą uzyskać odpust, wyrzekając się przywiązania do grzechu oraz modląc się za zmarłych dowolną modlitwą bądź ofiarowując cierpienia, a pozostałe warunki (modlitwę w intencjach papieża, spowiedź i Komunię świętą) mogą dopełnić w momencie, gdy będzie to możliwe.

7. W związku z epidemią, biskup naszej diecezji potwierdził udzieloną wcześniej dyspensę od uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i w święta nakazane dotyczącą osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.) oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem. Dodatkowo rozszerzył tę dyspensę na wszystkich wiernych diecezji zamojsko-lubaczowskiej oraz przebywających na jej terenie, którzy z powodu wprowadzonych limitów nie będą mogli spełnić obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej pomimo takiego pragnienia. Zachęcamy, aby osoby korzystające z tej dyspensy łączyły się duchowo poprzez transmisje telewizyjne, radiowe lub internetowe, jak również korzystały z Mszy św. i sakramentów świętych w dni powszednie.