Ogłoszenia duszpasterskie – 1 maja 2022

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna maj – nabożeństwa majowe są odprawiane w niedziele po sumie, a w dni powszednie po wieczornej Mszy św, a więc ok. 18.30. Rozpoczynamy dziś także Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

2. Jutro, z racji przedednia odpustu: o godz. 17.00 Msza św. na cmentarzu w intencji naszych zmarłych (przy grobach kapłanów). Po Mszy św.  – nabożeństwo majowe, następnie indywidualnie nawiedzimy groby naszych bliskich. Nie będzie Mszy św. w kościele o 18.00. Na 16.30 zapraszamy dzieci, które chciałyby sypać kwiatki podczas odpustowej procesji (z klasy IV, w strojach komunijnych, ale też młodsze). Chłopców zapraszamy do niesienia poduszek 🙂
3. We wtorek- Uroczystość NMP Królowej Polski – w naszej parafii odpust – Msze św. w kościele parafialnym: rano – 8.00, Suma odpustowa o godz. 12.00, której będzie przewodniczył ks. bp Marian Buczek, posługujący przez wiele lat na Ukrainie, w latach 2009-14 ordynariusz diecezji charkowsko-zaporoskiej. Msza popołudniowa o 16.00. Na wyjazdach: Brzeziny – 8.00, Chyże i Żyłka – 10.00. Jest to dzień modlitwy za Ojczyznę i rodaków przebywających na emigracji jak też Święto narodowe Konstytucji 3 Maja. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.
3.W środę –Wsp. Św. Floriana, m – jest to patronalne Święto Strażaków, którzy uczczą swego Patrona podczas Mszy św. sprawowanej w kościele parafialnym o godz. 18.00. Zapraszamy!
4.W czwartek -pierwszy czwartek miesiąca. W środę i czwartek o 18.50 próby dla kandydatów przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.
6.W piątek – Św. Apostołów – Filipa i Jakuba oraz pierwszy piątek m-ca – chorych odwiedzimy od godz.9.00. Spowiedź w Chyżach i Brzezinach od 16.00 i po zakończeniu Msze św. W kościele parafialnym spowiedź od 17.30, o 18.00 Msza św. po której będzie wystawienie Najśw. Sakramentu, nabożeństwo majowe i adoracja do 21.00, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim. Między 20.00 a 20.30 medytacja biblijna.
8. W sobotę- pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św., ok. 18.45 spotkanie dla rodziców dzieci Komunii rocznicowej.
9. W najbliższą N-dz. IV wielkanocną – Niedziela Dobrego Pasterza. Porządek Mszy św. normalny. Taca na nasze WSD.
10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w tym tygodniu w sobotę na godz. 9.00 prosimy następne rodziny z kolejki: Agnieszkę Panek, Łukasza Głaza, Marię Kuśmierczak, Barbarę Słoniec, Grażynę Komadowską, Zofię Dydę, Elżbietę Marynicz, Mariana Komadowskiego, Marzenę Ostrowską, Halinę Leśną, Jadwigę Karaś, Agnieszkę Nowicką, Elżbietę Wiciejowską.
11. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na kościół: bezimienna-100zł. Bóg zapłać!

 Zapowiedzi przedmałżeńskie:
Burghardt Jędrzej cyw. związany zam. Głogów Małopolski, Par. Św. Józefa i Burghard Aleksandra z domu Warzocha pochadząca z Brzezin. Obecnie zam. Głogów Małopolski, Par. Św. Józefa. Zap.II.

Brogowski Rafał, kaw. zam.Bełżec. Par. tutejsza i Trus Angelika, panna zam. Typin. Par. Gródek. Zap.I.