Ogłoszenia duszpasterskie – 1 marca 2020

 1. Dzisiejsza niedziela jest I Niedzielą Wielkiego Postu, a zarazem pierwszą niedzielą miesiąca – adoracyjną. Po sumie zmiana tajemnic i Gorzkie Żale. Przeżywamy dziś Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dziękujemy uczniom naszej szkoły, którzy pod kierunkiem p. Agaty Okoń włączyli się w liturgię Mszy św. o 11.30, przypominając nam tym samym o ich bohaterstwie.
 2. W tym tygodniu Msze św. o 17.00.
 3. We wtorek po Mszy św. nowenna do św. Antoniego.
 4. W środę święto św. Kazimierza królewicza.
 5. W czwartek – I czwartek miesiąca, dzień modlitwy w intencji powołanych oraz o nowe powołania. O 16.00 w starym przedszkolu spotkanie Klubu Seniora.
 6. W piątek – pierwszy piątek miesiąca – chorych odwiedzimy od godz. 9.00. Spowiedź w Chyżach i Brzezinach o 15.00 i po zakończeniu spowiedzi Droga Krzyżowa i Msza św. W kościele  parafialnym spowiedź od 16.30. O 17.00 Droga Krzyżowa, potem Msza św. po której będzie wystawienie N.Sakramentu, nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i adoracja.
 7. W sobotę- I sobota miesiąca. Na Mszę Św. zapraszamy dzieci I-komunijne.
 8. W najbliższą niedzielę porządek Mszy św. w naszej Parafii normalny. Po Sumie i na wyjazdach po Mszach św. Gorzkie Żale. Jest to niedziela modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. – zbiórka do puszek na ,,Krajowy Fundusz Misyjny”.
 9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w najbliższą sobotę na godz. 9.00  prosimy następne  rodziny z kolejki.     
 10. Bóg zapłać za ofiary na kościół.
 11. Wczoraj w Szczebrzeszynie odbył się Diecezjalny Turniej Księży oraz Liturgicznej Służby Ołtarza w tenisie stołowym. Nasi ministranci walczyli bardzo dzielnie. Po kilku godzinach zaciętej rywalizacji, mistrzem LSO naszej diecezji w kat. klas V i VI został Przemek Kowal z Chyż, zaś zaszczytne IV miejsce w kat. klas IV i młodszych zajął Marcin Wielgosz z Brzezin. Wszystkim gratulujemy wyników i cieszymy się sukcesami naszych ministrantów. 🏆
 12. Komunikat Ministra Zdrowia.

Szanowni Państwo

Większość państw Europy, w tym nasi najbliżsi sąsiedzi, odnotowało już przypadki zarażenia koronawirusem. Zapewne i my w Polsce doświadczymy pierwszego przypadku zarażenia. Najważniejszy w kontakcie z każdym wirusem jest dostęp do informacji, wiedza, a także spokój i zdrowy rozsądek. Inne koronawirusy od dawna są w Polsce przyczyną infekcji dróg oddechowych. Co niezwykle istotne, ok. 80 proc. infekcji wywołanych koronawirusem z Chin przebiega w sposób łagodny. Objawy są identyczne z objawami grypy. Również przebieg samej choroby jest bardzo podobny. I tak jak w przypadku zarażenia wirusem grypy musimy być ostrożni i poddać się leczeniu by nie dopuścić do powikłań. Najważniejsze więc byśmy dokładnie wiedzieli jak się zachować w przypadku kontaktu z osobą zarażoną lub gdy nas samych dotknie infekcja. Przede wszystkim unikajmy wszelkiego kontaktu z osobami kaszlącymi i kichającymi. Zachowujmy wszelkie zasady higieny, na czele z systematycznym myciem rąk.

Jeżeli nie byliśmy za granicą w rejonach wysokiego ryzyka, a mamy objawy chorobowe 38 ℃, kaszel lub duszności udajmy się do lekarza pierwszego kontaktu.
Jeżeli byliśmy w ciągu ostatnich 14 dni w Północnych Włoszech lub Chinach i mamy gorączkę, czyli minimum 38 ℃i kaszel, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z Sanepidem i udać się do najbliższego szpitalnego oddziału chorób zakaźnych, ale nie środkami transportu publicznego.

Jeżeli natomiast wróciliśmy w ostatnich dniach z zagranicy, gdzie wystąpiły zarażenia koronawirusem, ale nie mamy żadnych objawów chorobowych, kontrolujmy dwa razy dziennie temperaturę ciała i ograniczmy nasze kontakty towarzyskie przez najbliższe 14 dni. W razie wątpliwości zadzwońmy do najbliższej stacji Sanepidu lub na infolinię NFZ.

Listę oddziałów zakaźnych oraz ważne numery telefonów znajdą Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia – mz.gov.pl

Informację można tez uzyskać na infolinii NFZ – 800 190 590.

Minister Zdrowia
Prof. Łukasz Szumowski