Ogłoszenia duszpasterskie – 1 sierpnia 2021

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, adoracyjna i ze zmianą tajemnic różańcowych. Podczas Sumy podziękujemy Siostrze Juliannie za 6-letnią pracę w naszej Parafii. Dzisiaj w Parafii Łukawica odpust ku czci Matki Bożej Śnieżnej. Suma odpustowa o godz. 12.00.

2.Jutro przypada dawne święto MB Anielskiej. W kościele parafialnym można uzyskać dziś odpust zupełny związany z osobą. Franciszka z Asyżu – „Porcjunkuli”. Należy odmówić Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo oraz modlitwę w int. Ojca św., być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i wyzbyć się przywiązania do grzechów. Również jutro pod hasłem ,,Weź Maryję do Siebie” wyruszy nasza XXXIX Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.,,Eucharystia daje życie”. Zachęcamy do udziału bezpośredniego, jak i duchowego z Katolickim Radiem Zamość (90,1 MHz).

3. We wtorek – Po Mszy św. Nowenna do św. Antoniego
-W środę – Wsp. Św. Jana Marii Vianneya, prez. Patrona proboszczów. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Proboszczu Stanisławie.  W środę, po wieczornej Mszy świętej,  spotkanie Kręgu Biblijnego. 
-W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca.
-W piątek – Święto Przemienienia Pańskiego i pierwszy piątek miesiąca – chorych odwiedzimy od godz. 9.00. Spowiedź w Chyżach i w Brzezinach od 15.30 i po zakończeniu spowiedzi Msze św. W kościele parafialnym spowiedź od 17.00, o 18.00 Msza św. po, której będzie wystawienie N. Sakramentu, Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i adoracja do 21.00, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim.
-W sobotę – I sobota miesiąca. W sobotę będziemy przeżywać 50. rocznicę wizyty w Bełżcu Księży Kardynałów: Karola Wojtyły i Stefana Wyszyńskiego,  którzy uczestniczyli w uroczystości nawiedzenia naszej parafii przez symbole maryjne. Z tej racji,  zapraszamy na sobotę na godz. 18.00 na Mszę świętą,  a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach diecezji,  podczas której będziemy dziękować za dar wizyty tych świętych Pasterzy w naszej parafii. Rocznicy będzie towarzyszyć wystawa zdjęć z tego wydarzenia.   

4. W najbliższą N-dz – XIX zwykłą – porządek Mszy św. normalny: 8.00, suma -11.30 i popołudniowa o 16.00. Na wyjazdach: Chyże i Żyłka- 10.00 i Brzeziny- 8.00.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy Teresę Gozdek, Elżbietę Wiciejowską, Marzenę Ostrowską, Jadwigę Karaś, Agnieszkę Nowicką, Piotra Głaza, Pawła Bednarza, Janinę Rudzińską, Stanisława Obirka, Jolantę Zaborniak, Marię Pizun, Zdzisławę Pizun, Elżbietę Komadowską, Zbigniewa Pępiaka, Marię Przednowek.

6. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na kościół . Bezimienna – 200zł, i bezimienna – 100zł. Bóg zapłać!

 Zapowiedzi przedmałżeńskie:
Wawryca Mateusz, kaw. zam. Bełżec. Par. tutejsza i Szymaszek Agnieszka, panna zam. Pustków Osiedle. Par. Św. Stanisława Bp.M Pustków Osiedle. Zap. II
Porębski Sebastian, kaw. zam. Łaszczówka. Par. Łaszczówka i Wielgosz Klaudia panna zam. Bełżec. Par. tutejsza. Zap. II.
Grzesik Daniel, kaw. zam. Bełżec. Par. tutejsza i Tomczyk Kinga, panna zam. Tomaszów Lubelski. Par. Zwiastowania NMP. zap. I
Hołojuch Arkadiusz, kaw. zam. Tarnawatka. Par. Tarnawatka i Żołądek Sylwia, panna zam. Brzeziny. Par. tutejsza. Zap. I