Ogłoszenia duszpasterskie 1 września 2019 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada I niedziela miesiąca. Porządek Mszy świętych w kościele parafialnym bez zmian. Po Mszy porannej adoracja Najświętszego Sakramentu aż do sumy. Po sumie zmiana tajemnic. W kościołach filialnych: Chyże, Żyłka o 10.00 i BRZEZINY: 12.00. Taca jest przeznaczona na potrzeby WSD. Przeżywamy dziś 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pan Prezydent wyszedł z inicjatywą, aby dziś o 14.00, gdy wybije dźwięk specjalnie przygotowanego dzwonu z przesłaniem „Pamięć i Przestroga”, również w kościołach naszej Ojczyzny rozległ się dźwięk dzwonów. Także w naszej parafii podejmiemy tę inicjatywę. Wsłuchując się w głos dzwonów, westchnijmy w intencji pokoju na świecie, polecając też miłosierdziu Bożemu ofiary wojny.

Dziś odbywają się Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie, na których naszą parafię reprezentuje Koło Gospodyń Wiejskich z Brzezin. Z serca dziękujemy za modlitwy w intencji naszej parafii zaniesione do MB Częstochowskiej.

35. rocznicę święceń biskupich obchodzi dziś pierwszy Pasterz naszej Diecezji, Ks. Bp Jan Śrutwa. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

2. W tym tygodniu Msze św. o godz. 18.00 (wbrew zapowiedziom z ubiegłej niedzieli, po konsultacjach, nie będzie jednak porannych Mszy świętych). Szczegółowy plan intencji mszalnych na najbliższe 2 tygodnie jest dostępny w gablocie i na stronie internetowej. Pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele parafialnym różaniec w intencji Ks. Proboszcza.

– w poniedziałek, Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.00. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania w tym tygodniu z sakramentu pokuty.

we wtorek przypada wspomnienie św. Grzegorza. Po Mszy św. nowenna do św. Antoniego. – W środę po Mszy świętej spotkanie dla młodzieży. – W czwartek – I czwartek miesiąca (dzień modlitw o powołania). Po Mszy św. pierwsza powakacyjna zbiórka dla ministrantów.

– W I piątek miesiąca ks. Marcin odwiedzi swoich chorych wg stałego porządku. Prosimy natomiast, aby zgłosić chorych, których odwiedza ks. Proboszcz (osobiście bądź poprzez nr ks. Marcina). Ksiądz Marcin odwiedzi ich w najbliższą sobotę (od godz. 9.00). W kościołach filialnych porządek I piątku bez zmian: w Chyżach i Brzezinach spowiedź od 16.00 i Msza św. po zakończeniu spowiedzi. W kościele parafialnym spowiedź od 17.30, Msza św. o godz. 18.00, po niej nabożeństwo pierwszo-piątkowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00, zakończona apelem jasnogórskim, w I sobotę – Msza św. ku czci NMP i Litania Loretańska. W sobotę odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Członków Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Opieki w Zamojskiej Katedrze. Uroczystości od g. 18.00.

– w przyszłą niedzielę porządek Mszy świętych w kościele parafialnym bez zmian. W kościołach filialnych: Chyże, Żyłka o 10.00 i BRZEZINY: 12.00. Po Mszach świętych poświęcenie ziarna siewnego.W Krasnobrodzie w przyszłą niedzielę Dożynki Diecezjalne. Ks. Bp Ordynariusz serdecznie zaprasza. Tego dnia przypadają odpusty w Narolu i Siedliskach (suma o godz. 12.00).

3. Z prasy katolickiej polecamy Tygodnik Niedziela. Bardzo wiele miejsca w tym numerze jest poświęcone rocznicy wybuchu II wojny światowej: ciekawe oceny tego wydarzenia z perspektywy historyków różnych krajów Europy. Bardzo dobra i profesjonalna okazja do poszerzenia swojej wiedzy historycznej w tym zakresie, której niestety często nam brakuje.  Cena bez zmian: 5 zł.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj sprzątali nasz kościół. W sobotę o godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z kolejki.

5. Witamy w naszej parafii siostrę Fryderykę, która w tym tygodniu przybyła do naszej felicjańskiej wspólnoty. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki MB Królowej Polski na nowej placówce.