Ogłoszenia duszpasterskie – 10 maja 2020

1. W tym tygodniu Msze święte o 18.00 i po zakończeniu nabożeństwa majowe. Nadal zachęcamy do korzystania ze spowiedzi i do przyjęcia Komunii wielkanocnej, do czego zobowiązuje nas III przykazanie kościelne. Spowiedź codziennie od 17.40. (konfesjonały są dezynfekowane). Pamiętajmy o obowiązkowych maseczkach i zachowaniu niezbędnych odległości.
  2. Słowo Boże dziś w naszym kościele parafialnym głosi nasz rodak, diakon Łukasz Łukasiewicz, który przyjął wczoraj święcenia w zamojskiej katedrze, z rąk Ks. Bpa Mariusza Leszczyńskiego. Życzymy wszelkich darów Ducha Świętego na drodze powołania!
  3. We wtorek po Mszy św. nowenna do św. Antoniego.
  4. W środę wspomnienie MB Fatimskiej. Zgodnie z prośbą Matki Bożej z Fatimy o czynienie pokuty i modlitwę różańcową, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, po Mszy św. Będziemy je kontynuować każdego 13. dnia miesiąca, aż do października.
  5. W czwartek święto św. Macieja Apostoła. Zgodnie z wolą Ojca Świętego, najbliższy czwartek jest dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Zachęcamy do włączenia się w tę papieską inicjatywę.
  6. W sobotę, święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
  7. W przyszłą niedzielę, zwyczajny porządek Mszy św. Przypominamy, że I Komunia święta jest przełożona w naszej parafii na 11 października.
  8. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na kościół, z przeznaczeniem na prace konserwacyjne w naszym kościele.
  9. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kościoła:

1. Artura Dejko, p. Annę Wolanin, p. Marię Czachór, p. Ewę Górską, p. Annę Jarosz, p. Annę Ciećko, p. Beatę Gołębiewską, p. Annę Chudzik, p. Ewę Komadowską, p. Teresę Lentowicz, p. Barbarę Guraluk, p. Alicję Gmoch, p. Marię Kaletę, p. Urszulę Kellner, p. Annę Pępiak.

Prosimy o przekazywanie sobie nawzajem informacji o przypadającej kolejce. Gdyby ktoś czuł się pominięty przy rozpisywaniu dyżurów, również taką osobę zapraszamy w najbliższą sobotę. Gdyby zaś ktoś nie mógł przybyć, należy złożyć w zamian ofiarę u siostry – są zgłoszone osoby, które chętnie w zamian podejmą się sprzątania.

10. Codziennie o 20.30 łączmy się we wspólnej modlitwie różańcowej, prosząc o ustanie epidemii, opiekę Bożą dla nas, zdrowie dla chorych, siły dla służb medycznych.