Ogłoszenia duszpasterskie – 10 stycznia 2021

  1. W dzisiejszą Niedzielę Chrztu Pańskiego porządek Mszy św. normalny. W liturgii kończy się okres Bożego Narodzenia, chociaż kolędy możemy śpiewać do 2 lutego.
  2. W najbliższym tygodniu Msze św. o godz. 17.00. We wtorek – po Mszy św. nowenna do św. Antoniego
  3. W najbliższą N-dz II zw. – porządek Mszy św. normalny. W kościele parafialnym: 8.00, Suma o 11.30 i popołudniowa o 16.00. Na wyjazdach: Brzeziny – 12.00, Chyże i Żyłka – 10.00.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy następne rodziny z kolejki: p. Ewę Ochab, Natalię Górską, Dorotę Kołakowską, Annę Pawliszak, Elżbietę Komisarczyk, Renatę Osuch, Elżbietę Wielgosz, Mariolę Łeszczyszyn, Krystynę Szczerbę, Bożenę Szulik, Magdalenę Wiciejowską, Dorotę Krzaczek, Beatę Komadowską, Elżbietę Kornacką. 

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół.

6. Kolęda na najbliższy tydzień: uwaga: zmieniamy godzinę Mszy kolędowych na 15.30:

Kolęda taka, jak bywała każdego roku nie odbędzie się z racji pandemii. Ale otoczymy my kapłani troską modlitewną naszych Parafian  w następujący sposób. Na każdy dzień zapraszamy Parafian z poszczególnych ulic na godzinę 15.30 do naszego kościoła na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a po niej na Mszę świętą , która będzie odprawiona w ich intencji. Będziemy wspólnie prosili Pana Boga dla nich o zdrowie, Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i o uchronienie tych rodzin od pandemii. Podczas Mszy św. poświęcimy wodę, którą prosimy przynieść na tę Mszę, a po zakończeniu tą święconą wodą pokropimy nasze domy i mieszkania indywidualnie. Będą przygotowane obrazki kolędowe z modlitwą, którą można również odmówić w domu podczas poświęcenia. Ofiary zbierane podczas tej Mszy świętej będą przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła i Parafii. Można też będzie zapraszać kapłanów na indywidualną kolędę do swoich domów.
 – jutro o 15.30 Msza św. kolędowa i modlitwa w int. Parafian z Kolonii Szalenik, bloku Sylikatów i domów przy ul. Prusa
– we wtorek za mieszkańców z ul. Szczetowej, Kościuszki, ul. Sobieskiego, Cichej, Kopernika.
– w środę za mieszkańców z ul. Słonecznej i Kochanowskiego, Lwowskiej, Pogodnej i Skośnej
– w czwartek za mieszkańców bloku kolejowego 36 a i b.
– w piątek za mieszkańców z  ul. Zamojskiej i Zielonej
– w sobotę za mieszkańców ul. Stawowej i Grunwaldzkiej oraz ul.Konopnickiej, Łokietka i Lwowskiej (od torów do skrętu).
Parafianom z którymi już modliliśmy się składamy: Bóg zapłać!