Ogłoszenia duszpasterskie – 11 XI 2018

1. W dzisiejszą niedzielę przypada – wsp. św. Marcina z Tours, bpa, który patronuje naszemu ks. Marcinowi. O godz. 8.00 Msza św. w jego intencji. Dziś przypada 100. rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę. O godz. 11.30 – wypominki, o 12.00 wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego i Msza św. za Ojczyznę. Po Mszy św. w kościele będzie montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Po uroczystościach w kościele, będzie przemarsz do kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa i tam odsłonięcie tablicy upamiętniającej pobyt Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bełżcu w roku 1921 i złożenie wieńców i kwiatów. Zachęcamy do udziału i modlitwy za Ojczyznę. Msza św. popołudniowa o 16.00. Na wyjazdach:-Chyże i Żyłka o 10.00, Brzeziny o godz.-12.00. Dzisiaj obchodzimy również Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po każdej Mszy św. jest puszka na ,,Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

2.W najbliższym tygodniu:
-Jutro – Wsp. Św. Jozafata, bp m. Od godz. 9.00 jutro zajęcia sportowe dla ministrantów na hali.
-We wtorek -Wsp. Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. Po Mszy św. Nowenna do Św. Antoniego.
-W środę po Mszy św. – spotkanie dla młodzieży na starej plebanii.
-W sobotę -Wsp. Św. Elżbiety Węgierskiej.

3.W najbliższą niedzielę w naszej parafii Msze św. w kościele parafialnym: 8.00, suma o 11.30 i popołudniowa o 16.00. Na wyjazdach: Chyże i Żyłka o 10.00, Brzeziny o godz. 12.00. Taca przeznaczona będzie na nasze WSD.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy następne rodziny z kolejki.

5. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych i zyskiwania odpustów cząstkowych w ich intencji. Wypominki za zmarłych są w dni powszednie o godz. 17.00 i po zakończeniu Msza św., a w niedziele i święta po sumie.

6 .Wczoraj, w Tomaszowie Lub. odbył się etap rejonowy Diecezjalnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej. Nasi ministranci pewnie pokonali ministrantów z par. w Tarnawatce 3:1, bardzo nieznacznie przegrali tylko (ze sporo starszymi od siebie) ministrantami z Krasnobrodu 3:4. Gratulujemy wspaniałej walki, hartu ducha.
Naszą parafię w finale turnieju w Zamościu będą reprezentować nasi ministranci –  uczniowie szkół średnich, którzy wczoraj w Lubaczowie wygrali w swojej kategorii wiekowej w VII Młodzieżowym Turnieju Piłki Nożnej, organizowanym przez miejscowy Klub Inteligencji Katolickiej. 

7. W najbliższą sobotę ok. g. 12 będą odebrane z parkingu przy cmentarzu w Bełżcu elektrośmieci. Bardzo prosimy, by składować je w tym miejscu od soboty rano, niepóźniej niż do godz. 12, kiedy zabierze je specjalny samochód.