Ogłoszenia duszpasterskie – 12 września 2021

1.W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii porządek Mszy św. normalny. Brzeziny o godz. 8.00. Dziś dożynki wojewódzkie w Lubyczy Królewskiej. Msza św.  dziękczynna za plony o 12.00. Dziś o 17.00 ognisko przy naszym kościele dla członków Kręgu Biblijnego, KSMu, grup parafialnych. Zapraszamy.
2.W najbliższym tygodniu Msze św. o godz. 18.00
-Jutro- z racji 13. dnia miesiąca, po Mszy świętej nabożeństwo fatimskie. O 19.00 spotkanie dla kandydatów na ministrantów.
-We wtorek –Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy również Nowenna do św. Antoniego. Zadbajmy o wygląd naszych przydrożnych krzyży i kaplic z racji tego święta.
-W środę – Wsp. NMP Bolesnej. W środę, po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu biblijnego i wspólne rozważanie Pisma świętego.
-W czwartek- Wsp. św. Męczenników Korneliusza,pap i Cypriana bp.
-W piątek – przypada rocznica wkroczenia wojsk rosyjskich na terytorium naszej Ojczyzny, a także w tych dniach przypada rocznica bitwy pod Bełżcem: z tej racji o godz. 17.00 przy kaplicy Serca Pana Jezusa i pomniku poległych będzie Msza św. za Ojczyznę i poległych, na którą zapraszamy. Msza św. wieczorna w kościele normalnie o godz. 18.00.
w sobotę – Święto Św. Stanisława Kostki – Patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy dzieci i młodzież na  Mszę św. o godz. 18, podczas której będziemy modlili się w ich intencji. Po Mszy świętej spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy oraz do włączenia się w działalność tej grupy, która spotyka się zawsze w soboty wieczorem na plebanii.

3. W najbliższą N-dz – XXV zw. Mszę święte w kościele parafialnym: 8.00, 10.00 (transmitowana przez TVP Lublin) i 16.00 (nie będzie sumy o 11.30). Gorąco zachęcamy do udziału w Mszy św. o 10.00! Brzeziny 8.00, Chyże i Żyłka- 12.00. Po Mszy św. o godz. 16.00 w kościele parafialnym spotkanie z rodzicami dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii świętej.
W przyszłą niedzielę przypada w Pizunach odpust ku czci bł. Marii Bernardyny Jabłońskiej. Z naszej parafii planujemy, jeśli dopisze pogoda, wyruszyć na te uroczystości w pieszej pielgrzymce. Zbiórka przy naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 i następnie wyruszymy przez Brzeziny i Chlewiska, by w Łukawicy, ok. 13.00 połączyć się z uczestnikami Drogi Światła. O 15.00 Msza odpustowa w Pizunach.
Najbliższa niedziela jest Światowym Dniem Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą obejmujemy pracowników mediów- zwłaszcza katolickich a w kościołach naszej Diecezji ofiarami do puszek wspieramy nasze Katolickie Radio Zamość

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 do przygotowania kościoła prosimy Anielę Łakus, Alinę Pankiewicz, Agnieszkę Komadowską, Ewę Komadowską, Teresę Mazurkiewicz, Teresę Małek, Renatę Wierzchowską, Izabelę Kellner, Joannę Buryłę, Zofię Brogowską. Marię Gmiterek, Piotra Białka, Bogdana Komadowskiego, Grzegorza Hassa.

5. Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę. W niej ciekawy dodatek poświęcony nowym błogosławionym: kardynałowi Wyszyńskiemu oraz Siostry Róży Czackiej, stanowiący piękną pamiątkę dzisiejszych uroczystości beatyfikacyjnych.

6. Bóg zapłać za ofiary na kościół.