Ogłoszenia duszpasterskie – 13 grudnia 2020

1. Dzisiaj III-N-dz Adwentu, która nazwana jest Niedzielą Radości ,,Gaudete”, bo Pan jest blisko. Rozpoczynamy również kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. W dzisiejszą niedzielę przypada 39. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. W naszej parafii Msze św. normalnie: w kościele parafialnym: 8.00, suma- 11.30 i po południu o 16.00. Na wyjazdach:-Chyże i Żyłka o 10.00, Brzeziny o godz.-12.00. Dziś po Mszach świętych przy kościele parafialnym można nabyć świąteczne kartki, ozdoby oraz słodkie pierniczki przygotowane przez członków naszego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
Dochód będzie przeznaczony na funkcjonowanie naszego KSMu.

2. W najbliższym tygodniu: Msze św. roratnie o godz. 17.00. Zachęcamy do udziału w Roratach. Dzieci zachęcamy do przychodzenia z lampionami.
-We wtorek – Po Mszy św. Nowenna do Św. Antoniego. Tego dnia spowiedź w par. Najśw. Serca Pana Jezusa w Tomaszowie.
-W środę – rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Bożego Narodzenia.
-W czwartek – Rozpoczynamy nasze Rekolekcje Adwentowe, które zakończymy w sobotę dniem spowiedzi św. Każdego dnia pół godziny przed Mszami również przez czas rekolekcji będziemy spowiadali. Prosimy by korzystać ze spowiedzi wcześniej. Rekolekcje poprowadzimy w tym roku we własnym zakresie. Program rekolekcji poniżej.
– W piątek od godz. 10.00 odwiedzimy chorych, którzy jeszcze chcą się wyspowiadać na święta. Prosimy o zgłoszenie tych osób.
3.W najbliższą – IV – N-dz Adwentu – w naszej parafii Msze św. normalnie: w kościele parafialnym: 8.00, suma- 11.30. Na wyjazdach:-Chyże i Żyłka o 10.00, Brzeziny o godz.-12.00.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w najbliższą sobotę: wyjątkowo na godz. 18.00 po zakończeniu rekolekcji– prosimy następne rodziny z kolejki: p. Barbarę Hass, Stanisławę Komadowską, Piotra Brogowskiego, Karolinę Pępiak, Stanisławę Bober, Adama Gmiterka, Agnieszkę Kozyrę, Oktawię Kielar, Iwonę Mielniczuk, Krzysztofa Dysia, Monikę Jarosz, Zbigniewa Rykałę, Elżbietę Szablińską, Roberta Rykałę.

5. Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę. Są również do nabycia opłatki.
6. Bóg zapłać za ofiary na kościół z opłatków:  z ul. Rzeszowskiej oraz ul. Słonecznej, Kochanowskiego, Granicznej, Skośnej i Lwowskiej oraz za ofiary bezimienne. Bóg zapłać również tym, którzy roznosili opłatki!
7. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się na różne sposoby w ufundowanie Szlachetnej Paczki dla ubogiej osoby. Młodzieży z KSMu dziękujemy za pomoc w jej spakowaniu. Wszystkim składamy Bóg zapłać!

PROGRAM REKOLEKCJI ADWENTOWYCH

w PARAFII BEŁŻEC 17-19 XII 2020

Czwartek 17 XII 2020

8.00 -Msza św. z nauką ogólną w Bełżcu.

10.00-Msza św. z nauką ogólną w Chyżach.

15.00-Msza św. z nauką ogólną w Brzezinach.

17.00-Msza św. z nauką ogólną w Bełżcu.

Piątek 18 XII 2020

8.00 -Msza św. z nauką ogólną w Bełżcu.

10.00-Msza św. z nauką ogólną w Chyżach.

15.00-Msza św. z nauką ogólną w Brzezinach.

17.00-Msza św. z nauką ogólną w Bełżcu.

Sobota 19 XII 2020 – Dzień spowiedzi św. i zakończenie rekolekcji.

8.00 -Spowiedź i Msza św. z nauką ogólną w Bełżcu

9.30 -Spowiedź w Chyżach

10.00-Msza św. z nauką ogólną w Chyżach.

11.30-Spowiedź w Bełżcu.

12.00-Msza św. z nauką dla dzieci i młodzieży.

14.30-Spowiedź i Msza św. z nauką ogólną w Żyłce.

15.00-Spowiedź w Brzezinach.

15.30-Msza św. z nauką ogólną w Brzezinach.

16.00-Spowiedź w Bełżcu.

17.00-Msza św. z nauką ogólną w Bełżcu i zakończenie rekolekcji.