Ogłoszenia duszpasterskie – 14 czerwca 2020

1. W dzisiejszą  niedzielę suma o godz. 11.30 odprawiona została w intencji pomordowanych z racji upamiętnienia ,,76 rocznicy mordu pasażerów pociągu pod Bełżcem”. Relacja z tego wydarzenia w wydaniu niedzielnej “Panoramy Lubelskiej” o godz. 21.30.

• W najbliższym tygodniu: aż do czwartku o 18.00 Msza św. z procesją eucharystyczną wokół kościoła w ramach oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów oraz wszystkich czcicieli Najśw. Sakramentu.

-We wtorek – Po Mszy św. wieczornej również nowenna do św. Antoniego.

-W środę – Wsp. Św. Brata Alberta Chmielowskiego. W środę po Mszy św. na plebanii spotkanie Kręgu biblijnego. Zapraszamy wszystkich chętnych do rozważania Słowa Bożego.  Można zabrać z sobą Pismo Święte.

-W czwartek – Zakończenie  Oktawy Bożego Ciała. Msza św. o godz.18.00, po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy wokół kościoła. Prosimy o ich przygotowanie: I- młodzież, II -Legion Maryii, III -Koło Żywego Różańca, IV – Ministranci. Przy przygotowaniu ołtarzy na koniec oktawy, siostra prosi, żeby wyznaczone grupy do ich przygotowania, zadbały szczególnie o przyniesienie kwiatów do udekorowania.   Dzieci prosimy o sypanie kwiatów podczas procesji. Po procesji błogosławieństwo wianków i małych dzieci.

-W piątek -Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i  Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W piątek o godz. 16.00 przy kaplicy NSPJ będzie odprawiona Msza św. w intencji Parafian – z ulicy Lwowskiej, Zamojskiej, Wąskiej, Ogrodowej, Polnej, Mickiewicza, Kol. Szalenik, Bloku Sylikatów- o błogosławieństwo Boże, szczęśliwe zbiory i urodzaje. Msza wieczorna normalnie o godz. 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

– w sobotę– Wsp. Niepokalanego Serca NMP.

1. W najbliższą N-dz – XII zwykłą w naszej parafii – Msze św. w kościele parafialnym normalnie: 8.00, Suma o – 11.30  i popołudniowa o 16.00.  Na wyjazdach: Brzeziny i Żyłka  – 10.00. W Chyżach odpust ku czci Niepokalanego Serca NMP. Suma odpustowa o godz. 12.00.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w najbliższą sobotę na godz. 9.00  prosimy p. Andrzeja Adamka, p. Małgorzatę Traczyk, p. Ewę Ćwik, p. Edwarda Michałuszko, p. Bartłomieja Gdańskiego, p. Edwarda Przednowka, p. Alberta Mijała, p. Stanisławę Lipską, p. Bogusławę Górską, p. Jolantę Maciąg, p. Józefę Krawczyk, p. Bożenę Rykałę.

Gdyby ktoś nie mógł przybyć, jest proszony o uprzednie złożenie ofiary u Siostry.

1. Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę.
  2. Bóg zapłać za ofiary na kościół – od Róży nr 11 pw. MB Częstochowskiej oraz Róży pw. Św. Stanisława Bp. M oraz za ofiary bezimienne.