Ogłoszenia duszpasterskie – 14 lutego 2021

1. W dzisiejszą niedzielę porządek Mszy św. w naszej Parafii normalny. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego.
2.W najbliższym tygodniu Msze św. o godz. 17.00
-We wtorek – po Mszy św. Nowenna do św. Antoniego.
W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa.Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych.
W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Przypominamy wiernym, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ilościowy, obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. Rodzice winni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, by byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty (kan. 1252).
Zaleca się pielęgnowanie zwyczaju zabierania dla nieobecnych poświęconego popiołu jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty.
Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. 
W piątki Wielkiego Postu- Droga Krzyżowa w kościele parafialnym o godz. 17.00, a w niedziele Gorzkie Żale po Sumie.
3. W Środę popielcową w naszej parafii Msze św. w kościele parafialnym o godz. 8.00 i 17.00. Na wyjazdach: Brzeziny i Chyże- 15.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie popiołu i posypanie popiołem.
-W piątek-Droga Krzyżowa w Chyżach i w Brzezinach o 15.00 i po zakończeniu Msze św. W kościele parafialnym Droga Krzyżowa – o 17.00 i po zakończeniu Msza św. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach! 

4.W najbliższą – I Niedzielę Wielkiego Postu – porządek Mszy św. w naszej Parafii normalny. Po Sumie Gorzkie Żale.
5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy następne
rodziny z kolejki: p. Halinę Świderek, Zbigniewa Rykałę, Annę Czachór, Joannę Pyrek, Renatę Ligęzę, Halinę Brodowską, Krystynę Warzochę, Alicję Natynę, Zdzisławę Ragan, Annę Kuśmierczak, Grażynę Strojną, Annę Strojną, Annę Grudzińską, Jana Bednarza, Zofię Mierzwę.
Zachęcamy do pobrania Zdrapki Wielkopostnej, a tym samym do podejmowania drobnych postanowień, wyznaczonych na każdy dzień. Można je wziąć ze stolika.
6. Bóg zapłać za ofiary na kościół.

 Zapowiedzi przedmałżeńskie:
1. Sylwester Lewko, kaw. zam. Bełżec. Par. tutejsza i Aleksandra Lasota, panna zam. Lipie. Par. Lipsko. Zap.I
2. Kamil Rybak cywilnie związany, zam. Kniazie. Par. Lubycza Królewska i Weronika Targus, cywilnie związana, zam. Bełżec. Par. tutejsza. Zap.I