Ogłoszenia duszpasterskie – 15 marca 2020

 1. W dzisiejszą N-dz.III Wielkiego Postu u nas, w kościele parafialnym i w kaplicach Msze święte są dziś sprawowane w stałym porządku. Po Mszy św. można wesprzeć ofiarą do puszek głodujące dzieci w Afryce. Zachęcamy do zachowania potrzebnych środków ostrożności, m.in. aby znak pokoju przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk oraz, w miarę możliwości, zachować podczas liturgii od siebie bezpieczną odległość. Zgodnie z zaleceniami polskich biskupów oraz służb odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo, zachęcamy do skorzystania z dyspensy, jaką otrzymaliśmy od Księdza Biskupa.
 2. Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej „do dnia 29 marca br. następującym wiernym: 
  a. osobom w podeszłym wieku, 
  b. osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
  c. dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, 
  d. osobom, które czują obawę przed zarażeniem, oraz osobom, którym udział we Mszy św. uniemożliwiają ograniczenia państwowe.
 3. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Zachęcamy do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe: Transmisje Mszy św. w niedziele: m.in. 7.00, 11.00 w TVP 1, 9.30 w TV TRWAM, 10.00 – TVP LUBLIN.

3.W tym tygodniu Msze święte o 17.00. W każdy dzień powszedni służymy sakramentem pokuty od 16.30 oraz podczas Mszy świętych w niedziele. Przez cały dzień (aż do wieczornej Mszy świętej) kościół będzie otwarty, by służyć modlitwie indywidualnej.  Codziennie w TVP 1 Msza św. z Łagiewnik o godz. 7.00, w TV Trwam o 13.30, w TVP 3 Lublin o 20.00 (z Jasnej Góry). Przez cały dzień trwa transmisja Mszy świętych i nabożeństw z Jasnej Góry na kanale Jasnej Góry na YouTube.

4.Jutro w Biłgoraju odbędzie się pogrzeb śp. ks. Michała Stycznia, który pracował niegdyś nieopodal w Lipsku, także w Łukawicy. Msza św. pogrzebowa o 12.00 w kościele św. Marii Magdaleny.  Relacja: https://www.radiozamosc.pl/wiadomosci/12688,bilgoraj-pogrzeb-sp-ks-michala-stycznia
-We wtorek – Po Mszy św. Nowenna do św. Antoniego.
-W czwartek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msza św. o 8.00 i 17.00.


Również w czwartek miały się rozpocząć rekolekcje wielkopostne wraz z dniem spowiedzi. Ze względu na okoliczności, jesteśmy zmuszeni je odwołać. Ze względu na przyjęte wcześniej intencje mszalne, w te dni, czwartek, piątek i sobotę, 19-21 III będą sprawowane Msze święte o 8.00 i 17.00. W Chyżach w tych dniach Msza św. o 15.30.
-W piątek, Droga Krzyżowa także po Mszy porannej, a więc o 8.30 oraz tradycyjnie przed Mszą wieczorną (o 17.00). W Chyżach i Brzezinach Droga Krzyżowa o 15.00, a po nich Msza św.

5.  Zachęcamy także, aby zgodnie z prośbą Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, o 20.30 jednoczyć się w naszych domach we wspólnej modlitwie różańcowej, prosząc o zdrowie dla chorych, ochronę dla nas oraz dary Ducha Świętego dla lekarzy oraz służb zaangażowanych w zwalczanie epidemii. Niech ten trudny czas stanie się dla nas okazją do ożywienia wspólnej modlitwy rodzinnej w naszych domach. Zorganizujmy sobie indywidualnie czas na rekolekcje poprzez lekturę duchową czy konferencje, które z łatwością możemy odnaleźć w Internecie.


6. W najbliższą N-dz IV Wielkiego ,,LAETARE”– porządek Mszy św. w naszej Parafii normalny. Po Sumie Gorzkie Żale. Na wyjazdach po Mszach św. również Gorzkie Żale. Odwołany zostaje Przegląd Pieśni Pasyjnej.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy: p. Alicję Błauciak, p. Beatę Gryszczyk, p. Edwina Komadowskiego, p. Barbarę Myszkowską, p. Katarzynę Cybulską, p. Ewę Ochab. p. Halinę Czachór, p. Annę Pawliszak, p. Elżbietę Wielgosz, p. Krystynę Szczerbę, p. Beatę Komadowską, p. Elżbietę Kornacką i p. Małgorzatę Gajdę. Prosimy o przekazywanie sobie nawzajem informacji o przypadającej kolejce.

8. W najbliższym czasie mamy wolne intencje mszalne w Żyłce ( Msza św. w niedziele o 10.00).

9. Polecamy Tygodnik „Niedziela”. Dziś wiele o męskiej pobożności oraz książeczka – pomoc przed świąteczną spowiedzią (pytania do rachunku sumienia itp.). Można nabyć na plebanii lub w zakrystii po Mszy św.