Ogłoszenia duszpasterskie – 17 maja 2020

1. W dzisiejszą Niedzielę VI wielkanocną porządek Mszy św. normalny.

2.W najbliższym tygodniu  Msze św. o godz. 18.00 i po zakończeniu Nabożeństwa Majowe. Nadal zachęcamy do korzystania ze spowiedzi i do przyjęcia Komunii wielkanocnej, do czego zobowiązuje nas III przykazanie kościelne. Spowiedź codziennie od 17.40. (konfesjonały są dezynfekowane). Pamiętajmy o obowiązkowych maseczkach i zachowaniu niezbędnych odległości.

– Jutro – przypada 100 rocznica urodzin Św. Jana Pawła II, wraz z reprezentantami naszej szkoły, niosącej imię Papieża, uczcimy ten dzień podczas wieczornej Mszy św.

0 7.00 w TVP 1 transmisja Mszy św. sprawowanej przez papieża Franciszka w Bazylice św. Piotra przy Grobie Jana Pawła II.

-W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje

(Dni Krzyżowe).

-We wtorek – Po Mszy św. Nowenna do św. Antoniego.

3. W najbliższą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii porządek Mszy św. normalny: w kościele parafialnym – rano – 8.00, Suma o godz. 11.30 i wieczorna o 16.00 . Na wyjazdach – Brzeziny – 12.00, Żyłka i Chyże o 10.00.  Taca na budownictwo sakralne.

1. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na kościół.
  2. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kościoła:  p. Marię Czachór, p. Annę Jarosz, p. Annę Ciećko, p. Teresę Lentowicz, p. Bożenę Jurkiewicz, p. Urszulę Nowicką, p. Teresę Wagner, p. Beatę Pępiak, p. Małgorzatę Jachym, p. Wiesławę Cywkę, p. Stefanię Kilian, p. Annę Engel, p. Leokadię Pępiak.     Prosimy o przekazywanie sobie nawzajem informacji o przypadającej kolejce. Gdyby ktoś czuł się pominięty przy rozpisywaniu dyżurów, również taką osobę zapraszamy w najbliższą sobotę. Gdyby zaś ktoś nie mógł przybyć, należy złożyć w zamian ofiarę u siostry – są zgłoszone osoby, które chętnie w zamian podejmą się sprzątania.
    • Codziennie o 20.30 łączmy się we wspólnej modlitwie różańcowej, prosząc o ustanie epidemii, opiekę Bożą dla nas, zdrowie dla chorych, siły dla służb medycznych.