Ogłoszenia duszpasterskie 18 sierpnia 2019 r.

1. W dzisiejszą niedzielę porządek Mszy świętych bez zmian, z wyjątkiem Brzezin: tam Msza św. o godz. 12.00, połączona z naszymi gminno-parafialnymi uroczystościami dożynkowymi, podczas których będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Plan dożynek jest następujący:

11.30 – zbiórka delegacji z wieńcami dożynkowymi.  12.00 – Uroczysta Suma Dożynkowa, następnie przemarsz korowodu na plac dożynkowy i część oficjalna, po niej rozstrzygnięcie konkursu wieńców dożynkowych i występy zespołów ludowych. Zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

 2. Dziś Msza św. w Żyłce o godz. 10.00 będzie sprawowana w intencji o szybki powrót do zdrowia naszego Księdza Proboszcza. Od środy przebywa on w szpitalu. Jego stan jest stabilny, Ksiądz jest przytomny, komunikatywny, czekamy na kolejne badania i diagnostykę. Wciąż ponawiamy apel o nieodwiedzanie Księdza Proboszcza w szpitalu. Potrzebuje bowiem dużo spokoju, a przede wszystkim naszej ufnej modlitwy, do której nadal zachęcamy. Podczas nieobecności Księdza Proboszcza kontakt telefoniczny z parafią możliwy jest tylko poprzez numer komórkowy ks. Marcina (nieczynny jest numer stacjonarny). Nr ks. Marcina jest na stronie internetowej parafii i w gablocie przed kościołem.

3. W tym tygodniu Msze święte o godz. 18.00. O 17.30 różaniec w intencji Księdza Proboszcza.

– w poniedziałek, uroczystości żałobne w intencji śp. Elżbiety Ogryzko. Od godz. 12.00 trumna z ciałem będzie wystawiona w kościele. O 13.00 Msza św. pogrzebowa.

we wtorek przypada wspomnienie św. Bernarda z Clairvoux, opata. Po Mszy św. nowenna do św. Antoniego. We wtorek rozpoczyna się także Exodus Młodych w Zwierzyńcu, kilkudniowe spotkanie dla młodzieży, chcącej lepiej poznać Boga, siebie, spotkać się z rówieśnikami. To dobry czas na wspólną modlitwę, zabawę, refleksję, posłuchanie ciekawych konferencji, jak i dobrych koncertów. Zachęcamy do udziału. Można uczestniczyć i w całym tym wydarzeniu, które potrwa do piątku, jak i w poszczególnych jego punktach. W tym roku patronat medialny nad tym wydarzeniem objął Pierwszy Program Telewizji Polskiej. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie, na stronie internetowej: www.exodusmlodych.pl  oraz u księdza Marcina.

w środę – wspomnienie św. Piusa X, papieża, w czwartek NMP Królowej, a w sobotę obchodzimy święto św. Bartłomieja Apostoła. w sobotę wyrusza z Zamościa spod Szpitala Papieskiego do Sanktuarium w Krasnobrodzie VI Piesza Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych.

– w przyszłą niedzielę, porządek Mszy świętych w kościele parafialnym bez zmian. Zmieniony porządek w kościołach filialnych: Chyże i BRZEZINY: godz. 10.00. W kaplicy w Żyłce będziemy przeżywać uroczystości odpustowe ku czci MB Częstochowskiej. Suma o godz. 12.00.

4. Z prasy katolickiej polecamy Tygodnik Niedziela.

5. W najbliższym tygodniu dojdzie także do zmian personalnych wśród naszych Sióstr Felicjanek: siostra Domicjana obejmie obowiązki zakrystianki w nieodległym Narolu. W naszej parafii rozpoczną natomiast posługę: siostra Wirginia oraz siostra Fryderyka. Życzymy wszystkim Siostrom Bożego błogosławieństwa na nowych placówkach.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj sprzątali nasz kościół. W sobotę o godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z kolejki.

7. W Bełżcu Pierwszym i Drugim, w najbliższą sobotę, będzie prowadzone obowiązkowe szczepienia psów i kotów przeciw wściekliźnie. Szczepieniu podlegają psy powyżej drugiego miesiąca życia. Koszt to 25 zł. Szczegółowy godzinowy plan szczepień znajduje się w gablocie ogłoszeń.