Ogłoszenia duszpasterskie – 19 maja 2019

1. W dzisiejszą N-dz – V wielkanocną. Porządek Mszy św. normalny.

2.W najbliższym tygodniu  Msze św. o godz. 18.00 i po zakończeniu Nabożeństwa majowe.

– Jutro – po nabożeństwie majowym zajęcia sportowe dla ministrantów na hali.

-We wtorek – Po Mszy św. Nowenna do św. Antoniego oraz zbiórka dla ministrantów (ostatnie przygotowania przed świętem szkoły). Obecność obowiązkowa.

-W środę, po nabożeństwie majowym spotkanie dla młodzieży na plebanii.

-W czwartek – W Sanktuarium Maryjnym w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się Pielgrzymka Młodzieży Bierzmowanej. Klasy VIII naszej szkoły biorą udział w tej pielgrzymce bierzmowanych.

-W piątek – Wsp. NMP. Wspomożycielki Wiernych.

-W sobotę – O godz. 9.00 spowiedź przed komunią rocznicową.

Stowarzyszenie „Ocalić od zapomnienia” w Brzezinach, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość oraz Gmina Bełżec w najbliższą sobotę serdecznie zapraszają na uroczystość obchodów 75. rocznicy obrony Brzezin – śladami por. Stefana Kobosa ps. „Wrzos”, pod honorowym patronatem Posła na Sejm RP Sławomira Zawiślaka i Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka.
Program:
12:00 – Msza Święta w kaplicy św. Wojciecha w Brzezinach
– Odsłonięcie tablic informacyjnych ku pamięci por. Stefana Kobosa, przedstawienie zarysu Jego aresztowania;  – Przemarsz na plac szkolny
13:15 – Część oficjalna
– Odsłonięcie tablicy ku pamięci żołnierzy Armii Krajowej, Kompanii Narol III plutonu Brzeziny Bełżeckie
– Wystąpienie Prezesa Światowego Związku Żołnierzy AK Okręg Zamość Posła na Sejm RP Sławomira Zawiślaka ;  – Wręczenie odznaczeń
13:40 – Część artystyczna : Występy zespołu MARASE i 10.D H „Traperski Krąg” z Suśca ;

14:00 – Apel Pamięci i salwa honorowa
14:15- Rekonstrukcja historyczna obrony Brzezin w 1944 r.

1. W najbliższą N-dz – VI Wielkanocną przypada Dzień Matki. W naszej Parafii komunia rocznicowa. Porządek Mszy św.: rano – 8.00, Suma o godz. 11.30 w int. Dzieci komunii rocznicowej i wieczorna o 16.00 . Na wyjazdach – Brzeziny – 8.00, Chyże i Żyłka o 10.00. W przyszłą niedzielę w Żyłce Msza św. w intencji dobroczyńców, sponsorów wyjazdu naszych ministrantów na Mistrzostwa Polski do Skierniewic. Taca przeznaczona będzie na budownictwo sakralne.

4.Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w piątek o godz. 19.00 prosimy o przygotowanie kościoła rodziców dzieci komunii rocznicowej.

5. Próby dzieci komunii rocznicowej: wtorek, środa o godz. 16.30 i czwartek – 15.15

1. Trwają zapisy na wakacyjne rekolekcje dla ministrantów w Werchracie (jeden turnus w lipcu, drugi w sierpniu). Zachęcamy do zgłaszania się.