Ogłoszenia duszpasterskie 20.11.2022r

1.Dzisiaj-Uroczystość Jezusa Króla Wszechświata i ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to doroczna uroczystość Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.- w naszej parafii Msze św. w kościele parafialnym: o godz. 8.00  Suma o 11.30 w int. Jubilatów przeżywających w tym roku 50 rocznicę zawarcia sakramentu Małżeństwa i popołudniowa o 16.00. Na wyjazdach: Chyże i Żyłka o 10.00, Brzeziny o godz.-12.00. Po każdej Mszy św. młodzież z KSM-u zbiera ofiary do puszek w ramach akcji „Polak z Sercem”. Jest to ogólnopolska akcja charytatywna, wspierająca naszych Rodaków mieszkającym na Kresach. Taca przeznaczona na nasze WSD. Dziś także przedstawiciele naszej młodzieży wraz z ks. Grzegorzem wezmą udział w Diecezjalnym Dniu Młodych w Hrubieszowie.

2.W najbliższym tygodniu

-Jutro – Wsp. Ofiarowania NMP.

-We wtorek-  Wsp. Św. Cecylii, dz. m. Patronki śpiewu kościelnego..  Po Mszy św. Nowenna do Św. Antoniego.

-W czwartek – wsp. Św. mm. Andrzeja Dung Laca, prez. i Towarzyszy,

3.W najbliższą N-dz – rozpoczyna się w Kościele Adwent, czas który ma nas przygotować na Święta Bożego Narodzenia i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności. W naszej parafii Msze św: w kościele parafialnym: 8.00 w int. Kolejarzy, emerytów i rencistów i ich rodzin oraz za zmarłych kolejarzy naszej parafii., Suma o 11,30 – w czasie której  poświęcimy opłatki wigilijne i zwyczajem lat ubiegłych prosimy o pomoc w ich rozprowadzeniu po rodzinach naszej parafii. Msza popołudniowa o 16.00.  Chyże i Żyłka o 10.00, Brzeziny o godz. 12.00. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii będzie organizowana zbiórka dla Stasia Skiby, który urodził się z wadą serca. Potrzebna suma na operację już została zebrana ale potrzebna jest długa rehabilitacja na, którą będą zbierane ofiary.

  1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy następne rodziny z kolejki………(zeszyt).
  2. Z prasy katolickiej polecamy Niedziele i kalendarze na 2023r. Cena 7zł. Kalendarze rolnicze książkowe – 35zł. W zakrystii jest do nabycia Zdrapka Adwentowa w cenie 5 zł. Zdrapka Adwentowa to plansza zawierająca 28 specjalnych zadań do wykonania w czasie adwentu. Zadania pomagają przygotować serce i dom na Boże Narodzenie. Podejmij wyzwanie i zadbaj o duchowy wymiar świąt. Przeżyj niezwykłe, indywidualne rekolekcje adwentowe. Zadania motywują do rachunku sumienia, modlitwy, spowiedzi, ponadto zachęcają do otworzenia się na pojednanie w rodzinie oraz troskę o parafię czy sąsiedztwo. Zdrapka bezpośrednio nie jest adresowana do dzieci. Zachęcamy, by towarzyszyć dzieciom w realizowaniu zadań spod zdrapki poprzez rozmowę i wspólne ich wykonywanie.
  3. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych i zyskiwania odpustów cząstkowych w ich intencji. Wypominki za zmarłych o godz. 17.00 i po zakończeniu Msze św.

7.Bóg zapłać za ofiary na kościół – bezimienna- 200 zł. i bezimienna – 100zł. Bóg zapłać!