Ogłoszenia duszpasterskie 20 grudnia 2020

1. W dzisiejszą niedzielę IV – ostatnią Adwentu w naszej parafii Msze św. normalnie. Podczas Mszy św. o godz. 16.00 przyjmiemy od naszych harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju,

2.W najbliższym tygodniu:

  • do środy Roraty o godz. 17.00. Po Mszach świętych Nowenna przed Bożym Narodzeniem.
  • W czwartek – Wigilia Bożego Narodzenia- o godz. 9.00 odprawiona będzie Msza św. w int. zmarłych, których zabraknie przy wigilijnym stole. Tak jak z żywymi podzielimy się opłatkiem, tak z nimi w tym szczególnym dniu zechcemy się spotkać przy stole eucharystycznym i podzielić darem modlitwy. Zapraszamy do uczestnictwa w tej Mszy św. W naszych domach rozpoczniemy świętowanie wieczerzą wigilijną. Pamiętajmy by ona miała wymiar religijny: czytanie Ewangelii, modlitwa, dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, śpiewanie kolęd… . Później zapraszamy na Pasterki w Chyżach i Brzezinach o 22.00, i w kościele parafialnym o 24.00. Taca z pasterki przeznaczona będzie na ,,Fundusz Obrony Życia”.
    W piątek – Uroczystość Bożego Narodzenia. W naszej parafii Msze św. normalnie – w kościele parafialnym: 8.00, suma – 11.30 i po południu o 16.00. Na wyjazdach: Brzeziny-12.00 Chyże i Żyłka- 10.00.
    W sobotę – Święto Św. Szczepana pierwszego męczennika Kościoła. Msze św. podobnie jak w pierwszy dzień świąt. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo owsa. Taca przeznaczona jest na Kapłański Fundusz Zdrowotny.

3. W najbliższą niedzielę- Święto św. Rodziny -w naszej parafii Msze św. normalnie- w kościele parafialnym: 8.00, suma o- 11.30 i po południu o 16.00. Na wyjazdach: Brzeziny-12.00 Chyże i Żyłka- 10.00. 27 grudnia czcimy też św. Jana Apostoła. Z uwagi na obecną sytuację, nie będziemy podawać poświęconego wina, jednak pobłogosławimy przyniesione przez wiernych wino.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i wyjątkowo w najbliższy wtorek na godz. 18.00 prosimy następne rodziny z kolejki: p. Józefę Białek, Genowefę Bartosik, Teresę Sycz, Halinę Babiak, Grzegorza Komadowskiego, Alicję Kopczan, Katarzynę Czop, Joannę Wronę, Agatę Szczepańską, Janusza Obirka, Zdzisławę Mamczur, Danutę Obirek, Renatę Słoniec, Zbigniewa Maciochę.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół. Dziękujemy też za choinki tym, którzy je przywieźli (panom z naszej gminy) oraz panom Patałuchowi oraz Górniakom, którzy pomogli w ich ustawieniu – Bóg zapłać! Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przeprowadzeniu rekolekcji i w dniu spowiedzi.

5. Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę – cena 6 zł. Kolejne wydanie, w przyszłą niedzielę, będzie świąteczne – 10 zł.  Są jeszcze do nabycia opłatki wigilijne.