Ogłoszenia duszpasterskie – 20 marca 2022

1. W dzisiejszą N-dz III Wielkiego Postu – porządek Mszy św. w naszej Parafii normalny. Po Sumie i na wyjazdach po Mszach św. Gorzkie Żale. Po Mszach św. również zbiórka do puszek na Katolickie Radio Zamość

2.W najbliższym tygodniu Msze św. już o godz. 18.00.
-We wtorek- po Mszy św. o 18.00 nowenna do św. Antoniego. We wtorek, o 19.30 dodatkowa Msza św. o pokój na Ukrainie.

W czwartek- rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które zakończymy w sobotę dniem spowiedzi wielkopostnej, zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach. Program rekolekcji:

Czwartek 24 III 2022
8.00 -Msza św. z nauką ogólną w Bełżcu.
11.30-Msza św. z nauką dla dzieci i młodzieży
16.00-Msza św. z nauką ogólną w Brzezinach.
18.00-Msza św. z nauką ogólną w Bełżcu.

Piątek 25 III 2022
8.00 -Msza św. z nauką ogólną w Bełżcu. Po Mszy św. Droga Krzyżowa.
11.30- Msza św. z nauką dla dzieci i młodzieży. Po Mszy św. Droga Krzyżowa
16.00-Msza św. z nauką ogólną w Brzezinach.
Po Mszy św. Droga Krzyżowa
18.00-Msza św. z nauką ogólną w Bełżcu.
Po Mszy św. Droga Krzyżowa

Sobota 26 III 2022 – Dzień spowiedzi św. i zakończenie rekolekcji.
8.00 -Spowiedź i Msza św. z nauką ogólną w Bełżcu
9.30 -Spowiedź w Chyżach
11.30-Spowiedź w Bełżcu
12.00-Msza św. z nauką w Bełżcu.
14.30-Spowiedź i Msza św. z nauką ogólną w Żyłce.
14.00-Spowiedź w Brzezinach.
14.30-Msza św. z nauką ogólną w Brzezinach.
17.00-Spowiedź w Bełżcu.
18.00-Msza św. z nauką ogólną w Bełżcu i zakończenie rekolekcji.

Podczas trwania rekolekcji wielkopostnych będzie można włączyć się w prowadzoną przez nasz KSM zbiórkę słodyczy dla Domu Dziecka w Zwierzyńcu. Słodycze będzie można składać do wystawionego kosza. Zapraszamy do udziału w akcji!

. -W piątek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego zachęcamy do rozpoczęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Istotą tej adopcji jest objęcie modlitewną opieką, wiadomego Bogu poczętego dziecka przed narodzeniem, którego przyjście na świat jest zagrożone z różnych przyczyn, szczególnie z powodu grzechu aborcji. Duchowa adopcja polega na codziennym odmawianiu w intencji jednego dziecka dziesiątka różańca wraz ze specjalną dodatkową modlitwą przez okres 9 miesięcy. Formularze są na stoliku.

3.W najbliższą N-dz IV Wielkiego Postu ,,LAETARE”– porządek Mszy św. w naszej Parafii normalny. Po Sumie Gorzkie Żale. Na wyjazdach po Mszach św. również Gorzkie Żale. Po Mszy św. o 16.00 w naszym kościele rozpocznie się Przegląd Pieśni Pasyjnej. Zapraszamy do udziału.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w najbliższą sobotę po zakończeniu rekolekcji na godz. 19.00 prosimy następne rodziny z kolejki: Annę Kuśmierczak, Marlenę Kuśmierczak, Sławomira Karolczaka, Monikę Warzochę, Tomasza Ohirko, Janinę Rudzińską, Jana Pasławskiego, Marzenę Wróbel, Elżbietę Wiszkę, Martę Marek, Barbarę Lewko, Elżbietę Mazurkiewicz, Anetę Kopczan.

5. Bog zapłać za ofiary indywidualne na kościół: bezimienna – 400zł i dwie bezimienne – 100zł. Róży różańcowej nr 12 pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu: 320zł. Róża nr 5 pw. św. Faustyny – 240zł. Bóg zapłać!
6. Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę.