Ogłoszenia duszpasterskie – 21 listopada 2021

1. Dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i ostatnia niedziela roku liturgicznego. W naszej parafii Msze św. w kościele parafialnym: o godz. 8.00 w int. kolejarzy, emerytów i rencistów i ich rodzin oraz za zmarłych kolejarzy naszej parafii. Suma o 11.30 i popołudniowa o 16.00. Na wyjazdach: Chyże i Żyłka o 10.00, Brzeziny o godz.-12.00. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz migrantów.
    Święto Chrystusa Króla jest patronalnym świętem Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz, z inicjatywy papieża Franciszka, Światowym Dniem Młodzieży. Centralne uroczystości w naszej diecezji odbędą się w Biłgoraju, gdzie podczas Mszy świętej sprawowanej przez Ks. Bpa Mariana Rojka, KSM-owe przyrzeczenie złożą nowi członkowie. Będą wśród nich 3 przedstawicielki naszej parafii w Bełżcu. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

2.W najbliższym tygodniu, różaniec wypominkowy o 17.00, a po jego zakończeniu Msza święta.
-Jutro – Wsp. Św. Cecylii, dz. m. Patronki śpiewu kościelnego.
-We wtorek- z racji 23. dnia miesiąca, siostry Albertynki zapraszają do Pizun na nabożeństwo dziękczynno-błagalne ku czci bł. Bernardyny Jabłońskiej. Początek nabożeństwa o 16.00. Będzie mu przewodniczył ks. Łukasz Łukasiewicz. Po Mszy św. Nowenna do Św. Antoniego.
-W środę – wsp. Św. mm. Andrzeja Dunc Laca, prez. i Towarzyszy,
– W piątek, po Mszy świętej spotkanie Kręgu Biblijnego.

3.W najbliższą niedzielę rozpoczyna się w Kościele Adwent, czas który ma nas przygotować na Święta Bożego Narodzenia i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności. W naszej parafii Msze św: w kościele parafialnym: 8.00, Suma o 11,30 – w czasie której poświęcimy opłatki wigilijne i zwyczajem lat ubiegłych prosimy o pomoc w ich rozprowadzeniu po rodzinach naszej parafii. Msza popołudniowa o 16.00. Chyże i Żyłka o 10.00, Brzeziny o godz. 8.00. Tego dnia przypada odpust w Lipsku ku czci św. Andrzeja Apostoła. Suma o 12.00.

. W przyszłą niedzielę, po sumie ostatni w tym roku różaniec wypominkowy.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy następne rodziny z kolejki: Bożenę Czerkawską, Jana Zatorskiego, Krzysztofa Gmocha, Danutę Goch, Barbarę Styczyńską, Andrzeja Czachora, Annę Pudełko, Kazimierza Pudełko, Teresę Kiszczyńską, Halinę Świderek, Joannę Pyrek, Bogumiłę Goch, Lucynę Bednarz.

5. Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę i kalendarze na 2022r. Cena 6zł. Kalendarze parafialne będą do nabycia od najbliższego wtorku.

6. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych i zyskiwania odpustów cząstkowych w ich intencji. Wypominki za zmarłych o godz. 17.00 i po zakończeniu Msze św.

7.Bóg zapłać za ofiary na kościół – bezimienna- 200 zł. i bezimienna – 100zł. Bóg zapłać!