Ogłoszenia duszpasterskie – 24 maja 2020 r.

1. W dzisiejszą  Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego porządek Mszy św. normalny. Taca przeznaczona jest na budownictwo sakralne.

2.W najbliższym tygodniu  Msze św. o godz. 18.00 i po zakończeniu Nabożeństwa Majowe. Nadal zachęcamy do korzystania ze spowiedzi i do przyjęcia Komunii wielkanocnej, do czego zobowiązuje nas III przykazanie kościelne (czas Komunii wielkanocnej mija 7 czerwca).

Spowiedź codziennie od 17.40. (konfesjonały są dezynfekowane). Pamiętajmy o obowiązkowych maseczkach i zachowaniu niezbędnych odległości.

• We wtorek -Dzień Matki i Wsp. Św. Filipa Nereusza. Po Mszy św. Nowenna do św. Antoniego i  Nabożeństwo majowe.
  • W piątek- Wsp. Św. Urszuli Ledóchowskiej.
  • W sobotę–Wigilia  Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

3. W najbliższą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii porządek Mszy św. normalny.

4. Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę.  W tym numerze: „Biblijne mamy”, „Dlaczego WHO nie ostrzegło świata?”, List Benedykta XVI na 100lecie urodzin św. Jana Pawła II.

5.  Bóg zapłać za ofiary indywidualne na kościół.

6. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kościoła:

p. Zenona Spasowicza, p. Stanisława Warzochę, p. Zdzisławę Szajewską, p. Zdzisławę Bzowską, p. Zofię Łukasiewicz, p. Janusza Cywkę, p. Grażynę Mruk, p. Annę Szawarę, p. Małgorzatę Dziedzic, p. Ewę Czachór, p. Stanisława Ciska, p. Zofię Słowik, p. Elżbietę Pępiak i p. Ryszarda Pępiaka.

  Prosimy o przekazywanie sobie nawzajem informacji o przypadającej kolejce. Gdyby ktoś czuł się pominięty przy rozpisywaniu dyżurów, również taką osobę zapraszamy w najbliższą sobotę. Gdyby zaś ktoś nie mógł przybyć, należy złożyć w zamian ofiarę u siostry – są zgłoszone osoby, które chętnie w zamian podejmą się sprzątania.

  Codziennie o 20.30 łączmy się we wspólnej modlitwie różańcowej, prosząc o ustanie epidemii, opiekę Bożą dla nas, zdrowie dla chorych, siły dla służb medycznych.