Ogłoszenia duszpasterskie – 25 października 2020

Ogłoszenia duszpasterskie XXX N-dz. zwykłej 25X 2020r

1. W dzisiejszą N-dz.-XXX zw. obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego. W naszej parafii porządek Mszy św. normalny.
2.W najbliższym tygodniu: różaniec o 17.00, a następnie Msza święta. Dzieci będą zbierać karteczki z postanowieniami do czwartku włącznie. W piątek na różaniec przyniosą podpisane plansze, a dzieci, które uczęszczały najczęściej otrzymają nagrody w sobotę, 10 minut przed różańcem.
We wtorek – Po Mszy św. nowenna do św. Antoniego. We wtorek, po Mszy św. zapraszamy chłopców, pragnących zostać ministrantami na spotkanie i próbę.
-W środę – Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
-W sobotę, w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych, zapraszamy do wzięcia udziału w nabożeństwie ku czci świętych, których relikwie mamy w naszym kościele. Będziemy szczególnie modlić się w intencji powstrzymania epidemii oraz o zdrowie dla chorych. To nabożeństwo w sobotę po Mszy świętej wieczornej.

3.W najbliższą niedziele Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszej parafii Msze św. – o godz. 8.00, suma o 11.30 i o godz. 14.00, po której nie będzie procesji na nasz cmentarz parafialny. Na wyjazdach w Brzezinach o godz.8.00, w Chyżach i Żyłce Msze św. o godz 10.00. Możliwość spowiedzi w kościele parafialnym pół godziny przed każdą Mszą św.   W najbliższą niedzielę, wypada I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic jednak za 2 tygodnie, w niedzielę 8 listopada. W przyszłą niedzielę nie będzie też adoracji Najśw. Sakramentu. Natomiast nasza parafia w listopadzie będzie przeżywać adorację w intencjach diecezji 14 listopada. 

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy następne rodziny z kolejki: Teresę Gozdek, Marzenę Ostrowską, Agnieszkę Nowicką, Stanisława Obirka, Jana Głaza, Marylę Przednowek, Zbigniewa Pępiaka, Wiesławę Pizun, Ryszarda Forlańskiego, Joannę Wagner, Monikę Lentowicz, Monikę Pizun, Bożenę Misiarz, Grażynę Komadowską, Teresę Koneczną, Małgorzatę Homaniec, Agatę Kostyszyn.
5. Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę
6.W kościele są rozłożone kartki wypominkowe. Po wypełnieniu można je składać. Za zmarłych, których imiona wypiszemy na kartkach wypominkowych będziemy się modlili przez cały listopad wspominając ich imiennie przed Mszą św., ofiarując za nich cząstkę różańca świętego. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych i odpustów zyskiwanych w ich intencji Wypominki za zmarłych będą w dni powszednie o godz. 17.00 i po zakończeniu Msze św.,  a w niedziele i święta po sumie.

W związku z epidemią, biskup naszej diecezji potwierdził udzieloną wcześniej dyspensę od uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i w święta nakazane dotyczącą osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.) oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem. Dodatkowo rozszerzył tę dyspensę na wszystkich wiernych diecezji zamojsko-lubaczowskiej oraz przebywających na jej terenie, którzy z powodu wprowadzonych limitów nie będą mogli spełnić obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej pomimo takiego pragnienia.
Zachęcamy, aby osoby korzystające z tej dyspensy łączyły się duchowo poprzez transmisje telewizyjne, radiowe lub internetowe, jak również korzystały z Mszy św. i sakramentów świętych w dni powszednie.

W dniach od 1 do 8 listopada każdego roku można było skorzystać z łaski uzyskaniu odpustu zupełnego za jedną osobę zmarłą. W tym roku papież zezwolił, aby z tego przywileju można było skorzystać w dowolnie wybrane 8 dni całego miesiąca listopada. Warunki odpustu: spowiedź i przyjęcie Komunii świętej, modlitwy w intencjach Ojca Świętego: Ojcze nasz, Zdrowaś, Wierzę, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu oraz nawiedzenie cmentarza połączone z osobistą modlitwą za zmarłego.
Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Matki Bożej lub wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.

8.Bóg zapłać za ofiary na kościół.