Ogłoszenia duszpasterskie 25 sierpnia 2019 r.

1. W dzisiejszą niedzielę, porządek Mszy świętych w kościele parafialnym bez zmian. Zmieniony porządek w kościołach filialnych: Chyże i BRZEZINY: godz. 10.00. W kaplicy w Żyłce będziemy przeżywać uroczystości odpustowe ku czci MB Częstochowskiej. Suma o godz. 12.00.

2. W tym tygodniu pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele parafialnym różaniec w intencji Księdza Proboszcza.

– w poniedziałek, Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze święte w kościele parafialnym o 8.00 i 18.00, a w kościołach wyjazdowych:  w Chyżach i Brzezinach o 16.00. Po każdej Mszy Akt zawierzenia Narodu Matce Bożej. Msza św. w Chyżach będzie odprawiona w intencji o rychły powrót do zdrowia Ks. Proboszcza.

we wtorek przypada wspomnienie św. Moniki. Po Mszy św. nowenna do św. Antoniego.- w środę – wspomnienie św. Augustyna, w czwartek wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

W sobotę od godz. 17.00 okazja do spowiedzi przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież. Z sakramentu pokuty można również korzystać codziennie, już 20 minut przed Mszą świętą.

– w przyszłą niedzielę przypada I niedziela miesiąca. Porządek Mszy świętych w kościele parafialnym bez zmian. Po Mszy porannej adoracja Najświętszego Sakramentu aż do sumy. Po sumie zmiana tajemnic. W kościołach filialnych: Chyże, Żyłka o 10.00 i BRZEZINY: 12.00. Taca będzie przeznaczona na potrzeby WSD.

3. Z prasy katolickiej polecamy Tygodnik Niedziela. Ciekawy wywiad z ministrem edukacji przed nowym rokiem szkolnym.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj sprzątali nasz kościół. W sobotę o godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z kolejki (zeszyt).

5. Witamy w naszej parafii siostrę Wirginię, która będzie w naszej parafii posługiwać jako zakrystianka. W najbliższych dniach pojawi się jeszcze siostra Fryderyka.

6. Stan Księdza Proboszcza poprawia się, dziękujemy za wszystkie modlitwy w jego intencji i wyrazy solidarności. Ponieważ jeszcze nieco potrwa jego rekonwalescencja, z tej racji od 2 września w dni powszednie w kościele parafialnym Msze święte będą sprawowane o 7.00 i 18.00. Taki układ potrwa co najmniej 2 tygodnie. Osoby, które zamawiały intencje na te dni (od 2 do 15 września) są proszone o upewnienie się, gdyż ich intencja mogła zostać przeniesiona na Mszę poranną. Można zapoznać się z nową rozpiską w gablocie ogłoszeń, na naszej stronie internetowej: www.parafiabelzec.pl  oraz u ks. Marcina. Bardzo prosimy o wyrozumiałość. Gdyby komuś z zamawiających Mszę św. z uzasadnionych względów, nie odpowiadała nowa wyznaczona godzina poranna, prosimy o kontakt z ks. Marcinem. Intencje zamówione na niedziele oczywiście nie ulegają zmianie.