Ogłoszenia duszpasterskie – 26 kwietnia 2020

 1. Dziś III Niedziela Wielkanocna, obchodzona jako Niedziela Biblijna. Zachęcamy, by w trudnym czasie epidemii zadbać o indywidualną lekturę Pisma Świętego (szczególnie zachęcamy do czytania Dziejów Apostolskich, opowiadających o losach uczniów Pana Jezusa po Jego Zmartwychwstaniu). O 12.00 dziś suma odpustowa w Brzezinach ku czci św. Wojciecha.
 2. W tym tygodniu Msze św. o 18.00. Spowiedź od 17.30, zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty przed zbliżającym się odpustem parafialnym. Przypominamy, że kratki konfesjonałów są zabezpieczone folią i dezynfekowane. 
 3. We wtorek po Mszy św. nowenna do św. Antoniego.
 4. W środę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.
 5. W czwartek imieniny obchodzi Pasterz naszej diecezji, Ks. Biskup Marian Rojek. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 6. W piątek I piątek miesiąca, wsp. św. Józefa Robotnika, patrona pracujących. Chorych odwiedzimy tylko na indywidualną prośbę (do stałych odwiedzin planujemy wrócić w czerwcu). Wyjątkowo od 10.00 spowiedź w kaplicach: Chyżach i Brzezinach, a po nich Msza św. O 16.00, z racji przedednia odpustu – Msza św. w kościele parafialnym za zmarłych parafian. Od 17.30 spowiedź i o 18.00 Msza św., po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, pierwsze w tym roku nabożeństwo majowe i adoracja Najśw. Sakramentu do 20.00.
 7. Ponieważ w tym roku 3 maja przypada niedziela okresu Wielkanocy, zatem w całym Kościele Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski jest przeniesiona na sobotę 2 maja. Tego dnia, a więc w najbliższą sobotę, będziemy przeżywać nasz odpust parafialny. Porządek Mszy świętych w kościele parafialnym tego dnia niedzielny, z tym że suma odpustowa, jak co roku, będzie sprawowana o godz. 12.00. Msza św. w Brzezinach o 8.00, w Chyżach i Żyłce o 10.00. 2 maja to dzień Flagi, zachęcamy do wywieszenia flag państwowych.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Dobrego Pasterza oraz Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Porządek Mszy świętych niedzielny. Jest to I niedziela miesiąca. Po Mszy porannej Adoracja Najświętszego Sakramentu aż do sumy. Po sumie i w kaplicach zmiana tajemnic. Nabożeństwo majowe po sumie.
 9. Sprzątanie kościoła w tym tygodniu wyjątkowo (z racji odpustu) w piątek o 9.00: zapraszamy p. Ewę Wagner, p. Franciszka Krajewskiego, p. Renatę Górską, p. Grażynę Stadnicką, p. Monikę Nocek, p. Edwardę Adamowską, p. Andrzeja Dawidowskiego, p. Wacława Krupę, p. Krystynę Droździel, p. Zdzisława Natynę, p. Barbarę Stadnik, p. Halinę Panasowiec, p. Henryka Grzesika, p. Joannę Pępiak, p. Waldemara Malinowskiego.

Prosimy o przekazywanie sobie nawzajem informacji o przypadającej kolejce. Gdyby ktoś czuł się pominięty przy rozpisywaniu dyżurów, również taką osobę zapraszamy w najbliższy piątek. Gdyby zaś ktoś nie mógł przybyć, należy złożyć w zamian ofiarę u siostry – są zgłoszone osoby, które chętnie w zamian podejmą się sprzątania.

 1. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na potrzeby Kościoła, szczególnie od Róży pw. Niepokalanego Poczęcia NMP.  Do renowacji w tym tygodniu zostały oddane ołtarz posoborowy i ambona, także żyrandole. Prosimy o modlitewne wsparcie tych prac.
 2. Codziennie o 20.30 łączmy się we wspólnej modlitwie różańcowej, prosząc o ustanie epidemii, opiekę Bożą dla nas, zdrowie dla chorych, siły dla służb medycznych.