Ogłoszenia duszpasterskie – 27 grudnia 2020

1. W dzisiejszą niedzielę Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Modlimy się za rodziny- w naszej parafii Msze św. normalnie- w kościele parafialnym: 8.00, suma o- 11.30 i po południu o 16.00. Na wyjazdach: Brzeziny-12.00 Chyże i Żyłka- 10.00.

2.W najbliższym tygodniu: w dni powszednie Msza święta o 17.00
-Jutro – Święto Świętych Młodzianków – Męczenników
– We czwartek – zakończenie starego roku. Dziękczynno-błagalna Msza święta o 17.00. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i w adoracji będziemy przepraszali Boga za wszystkie niedociągnięcia kończącego się roku, śpiewając Suplikacje ,,Święty Boże” – a śpiewając hymn ,,Ciebie Boga wysławiamy” będziemy dziękowali za otrzymane w mijającym roku łaski.
W piątek- Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi– Matki Odkupiciela Patronki naszej Diecezji i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W naszej parafii Msze św. normalnie- w kościele parafialnym: 8.00, suma o – 11.30 i popołudniowa o 16.00. Na sumę szczególnie zapraszamy dzieci, gdyż kazanie będzie skierowane właśnie do nich. Na wyjazdach: Brzeziny-12.00 Chyże i Żyłka- 10.00. Jest to jedno ze świąt nakazanych, gdy obowiązuje nas udział we Mszy św. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Możliwość skorzystania ze spowiedzi przed każdą Mszą św. Chorych w tym miesiącu nie odwiedzimy. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
-W sobotę –Wsp.śś Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bb, dK.
oraz pierwsza sobota miesiąca.
3.W najbliższą N-dz- I niedziela miesiąca – adoracyjna – Msze św. – w kościele parafialnym: 8.00, Suma o 11.30 i popołudniowa o 16.00. Na wyjazdach: Brzeziny – 12.00, Chyże i Żyłka – 10.00. Po sumie i na wyjazdach po Mszach św. zmiany tajemnic różańcowych.
4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i wyjątkowo w najbliższą środę na godz. 17.30 prosimy następne rodziny z kolejki: p. Agnieszkę Wielgosz, p. Mariolę Górniak, p. Renatę Pępiak, p. Teresę Maciochę, p. Edwina Komadowskiego, p. Beatę Gryszczyk, p. Alicję Błauciak, p. Beatę Wiciejowską, p. Bukałę, p. Teresę Hryniewiecką, p. Renatę Woś, p. Joannę Mańczak, p. Katarzynę Cybulską, p. Adama Nowickiego.
5. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: od Róży nr X pw. św. Barbary oraz za ofiary bezimienne.

6. Sprawa  tegorocznej wizyty duszpasterskiej „Kolędy”:
     Otóż kolęda taka jak bywała każdego roku nie odbędzie się z racji pandemii. Ale otoczymy my kapłani troską modlitewną naszych Parafian  w następujący sposób. Na każdy dzień po Nowym Roku będziemy zapraszać Parafian z poszczególnych ulic na godzinę 15.00 do naszego kościoła lub do kaplic wyjazdowych na wspólny Różaniec, a po nim na Mszę świętą , która będzie odprawiona w ich intencji. Będziemy wspólnie prosili Pana Boga dla nich o zdrowie, Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i o uchronienie tych rodzin od epidemii. Podczas Mszy św. poświęcimy wodę, którą prosimy przynieść na tą Msze a po zakończeniu tą święconą wodą pokropimy nasze domy i mieszkania indywidualnie. Ofiary zbierane podczas tej Mszy świętej będą przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła i Parafii. Można też będzie zapraszać kapłanów na indywidualną kolędę do swoich domów.