Ogłoszenia duszpasterskie – 27 września 2020

1.W dzisiejszą niedzielę taca przeznaczona jest na budownictwo sakralne. Po Sumie w kościele parafialnym zebranie z rodzicami uczniów klas III, dotyczące I Komunii św. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc dla uchodźców.
2.W najbliższym tygodniu do środy Msze św. o 18.00. Od czwartku – o godz.-17.00 – Różaniec i Msza św. W niedziele Różaniec po Sumie.
-Jutro – Wsp. Św. Wacława, męczennika. 
-We wtorek – Święto ŚŚ. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Po Mszy św. również Nowenna do św. Antoniego.
-W środę – Wsp. Św. Hieronima, prezbitera. Po Mszy św., ok. 18.40, na plebanii, kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy!
-W czwartek –pierwszy czwartek miesiąca i Wsp. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus dz.d.K. Rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Najmłodsi otrzymają plansze, a podczas kolejnych nabożeństw będą je uzupełniać w obrazki przedstawiające tajemnice różańcowe. Dla dzieci najczęściej biorących udział w nabożeństwach są przewidziane nagrody. Zachęcamy do uczestnictwa!
-W piątek – Wsp. Św. Aniołów Stróżów i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź chorych od godz. 9.00. Na wyjazdach w Chyżach i Brzezinach spowiedź od 15.00 i po zakończeniu Msze św. W kościele parafialnym spowiedź od 16.30, o godz. 17.00 różaniec, po różańcu Msza św.- po Mszy św. nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu do 19.30, którą zakończymy apelem jasnogórskim.
-W sobotę – pierwsza sobota miesiąca. Na Mszę św. o 17.30 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne (klasy III). Podczas Mszy św. poświęcenie i rozdanie różańców. Po Mszy św. spotkanie KSMu na plebanii.
-W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 16.00 próby dzieci pierwszokomunijnych (kl. IV).

3. W najbliższą niedzielę. i pierwszą miesiąca adoracyjną w kościele parafialnym porządek Mszy św. normalny. Po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Sumy o 11.30. Po Sumie nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic. Na wyjazdach: Brzeziny o godz. 8.00, Chyże i Żyłka normalnie o godz. 10.00 – po Mszach św. również zmiany tajemnic różańcowych. W najbliższą N-dz rozpoczyna się Tydzień miłosierdzia. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Caritas. W Parafii Lubycza Królewska odpust ku czci NMP Różańcowej – Suma o godz. 11.30. Najbliższa niedziela z woli papieża jest Niedzielą Św. Franciszka i Światowym Dniem Modlitw o Ochronę Stworzenia.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 do przygotowania kościoła prosimy p. Elżbietę Komadowską, Anetę Ostrowską, Agnieszkę Lewandowską, Wandę Komadowską, Mieczysławę Brogowską, Mariana Forlańskiego, Wandę Brogowską, Agnieszkę Panek, Łukasza Głaza, Marię Kuśmierczak, Barbarę Słoniec, Grażynę Komadowską.

5. Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę.

6. Bóg zapłać za ofiary na kościół.