Ogłoszenia duszpasterskie – 28 listopada 2021

1.Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Adwent, podczas sumy poświęciliśmy opłatki wigilijne i zwyczajem lat ubiegłych prosimy o pomoc w ich rozprowadzeniu po rodzinach naszej parafii. Msza popołudniowa o 16.00. Chyże i Żyłka o 10.00, Brzeziny o godz. 8.00. W parafii Lipsko doroczny odpust ku czci Św. Andrzeja Ap. Suma odpustowa o 12.00. Dzisiaj po sumie kończymy modlitwę wypominkową.

2.W najbliższym tygodniu: Msze św. roratnie o godz. 17.00. Zachęcamy do udziału w roratach, z lampionami.
-We wtorek –Święto Św. Andrzeja Ap. Po Mszy św. również Nowenna do Św. Antoniego.
-W czwartek – I czwartek miesiąca. W czwartek, po Mszy świętej spotkanie dla kandydatów na ministrantów.
-W piątek – Wsp. Św. Franciszka Ksawerego i pierwszy piątek miesiąca – chorych odwiedzimy od godz.9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa w Chyżach i Brzezinach od 15.00 i po zakończeniu spowiedzi Msze św. W kościele parafialnym spowiedź od 16.20, o 17.00 Msza św. po której będzie wystawienie Najśw. Sakramentu, nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i adoracja do 20.00, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim. W ramach Adoracji Najświętszego Sakramentu, między 19.00 a 19.30 wspólna medytacja w oparciu o Słowo Boże.
-W sobotę –Wsp. Św. Barbary, Dz. m. i I sobota miesiąca.

3.W najbliższą- II-N-dz. Adwentu i I miesiąca–adoracyjną . W naszej parafii Msze św: w kościele parafialnym: 8.00, Suma o 11.30. i popołudniowa o 16.00 . Na wyjazdach:-Chyże i Żyłka o 10.00 Brzeziny o 12.00. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na ,,Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie”. Po sumie i na wyjazdach po Mszach św. zmiany tajemnic różańcowych.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i rodzinie Państwa Głąb za wieniec adwentowy. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 do pomocy w sprzątaniu prosimy następne rodziny z kolejki: Halinę Brodowską, Renatę Ligęzę, Krystynę Warzochę, Mirosława Natynę, Zdzisiławę Ragan, Annę Kuśmierczak, Annę Strojną, Grażynę Strojną, Annę Grudzińską, Jana Bednarza, Zofię Mierzwę, Krystynę Biszczat, Zdzisława Natynę, Halinę Panasowiec.

5. Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę. Zachęcamy do nabywania kalendarzy. Są do nabycia kalendarze Katolickiego Radia Zamość oraz z wieńcami dożynkowymi (po 6 zł). Są również do nabycia świece Caritasu ,,Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – 6zł.

W zakrystii są do nabycia kalendarze parafialne (cena: 15 zł). Nasza ofiara przeznaczona będzie na potrzeby parafii. Bardzo dziękujemy za projekt graficzny p. Ewelinie Malinowskiej, p. Teresie Sycz za zdjęcia, a sponsorom za wkład w wydaniu kalendarza.

6. Bóg zapłać za ofiary na kościół: bezimienna – 200zł, bezimienna -100zł.

7. Jak co roku, przychodzimy z pomocą z wyborem adwentowego postanowienia: tym razem prosimy o krótką, codzienną modlitwę (Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo) w intencji kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Ze stolika w środku kościoła można wziąć kopertę, w której znajdziemy imię osoby, którą bierzemy w „duchową obronę”. Zachęcamy, by trwać w tym postanowieniu nie tylko przez Adwent, ale przynajmniej do dnia przyjęcia przez młodzież tego sakramentu.   AKTUALIZACJA: nasi kandydaci znaleźli już swoich „opiekunów”. Bóg zapłać za tak piękne zaangażowanie! 😉