Ogłoszenia duszpasterskie – 28 marca 2021

1. W dzisiejszą N-dz – VI Wielkiego Postu – Niedziele Palmową obchodzimy Światowy Dzień Młodzieży -porządek Mszy św. w naszej Parafii normalny. Po Sumie Gorzkie Żale. Na wyjazdach po Mszach św. również Gorzkie Żale. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo palm. Dzisiaj odwołana jest tradycyjna coroczna procesja z palmami. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Proboszczu, przeżywającym 30. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich.
2. W najbliższym Wielkim Tygodniu do środy możliwość spowiedzi od godz. 17.30 i Msze św. o godz. 18.00.
-We wtorek – po Mszy św. Nowenna do św. Antoniego . Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych , których jeszcze trzeba wyspowiadać na Święta. Prosimy o zgłaszanie tych dodatkowych w zakrystii.
-W Wielki Czwartek – Msza Krzyżma św. w naszej Katedrze w Zamościu rozpocznie się o godz. 10.00. W kościele parafialnym Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 i po zakończeniu przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do 22.00.
-W Wielki Piątek – wznowienie adoracji od godz. 8.00 do drogi krzyżowej, która rozpocznie się o godz. 15.00
Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się w kościele o godz. 18.00. Po zakończeniu liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do 22.00. Od 21.00 czuwanie przy Bożym Grobie z udziałem Młodzieży.
Ofiary z adoracji Krzyża przeznaczone będą na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły – ilościowy i jakościowy.
-W Wielką Sobotę – początek adoracji od godz. 8.00 do godz. 19.00 – do Mszy Wigilii Paschalnej. Liturgia rozpocznie się o godz. 19.00 od poświęcenia ognia i paschału przed kościołem. Prosimy zabrać ze sobą świece i naczynia na wodę święconą. Dalsza część liturgii w kościele. Po zakończeniu Mszy św. już nie będzie adoracji.
-Poświęcenie pokarmów: w kościele parafialnym – 9.00, 9.30, 10.00, 10.30 11.00, 11.30 i 12.00
W kaplicy przy ul. Czarnieckiego- 9.00, Chyże- 9.30, Zagóra- 10.00, Kaplica N.S.P.J- 10.30, Żmulisko- 11.00, Brzeziny- 11.30, Kolonia Święcie- 12.00, Kolonia Szalenik- 12.30, Żyłka- 13.00.
-W Niedzielę Zmartwychwstania – Rezurekcja rozpocznie się o godz. 6.00. Nie będzie już Mszy św. o godz. 8.00, pozostałe Msze św. w kościele parafialnym i na wyjazdach normalnie. Zmiana Tajemnic Różańcowych będzie w Niedzielę Miłosierdzia – II Wielkanocną.
3. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. normalny – taca przeznaczona na K.U.L.
4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w Wielką Sobotę ok. 13.00 prosimy następne rodziny z kolejki: p. Elżbietę Pępiak, p. Agnieszkę Hajduk, p. Krzysztofa Kołodziejczyka, p. Teresę Czuryło, p. Żanetę Żukowicz, pp. Jurczaków, p. Irenę Brogowską, p. Pawła Hajduka, p. Wojciecha Grudzińskiego, p. Grażynę Panek, p. Barbarę Kochańską, p. Zofię Kochańską, pp. Karolczaków, p. Andrzeja Adamka.

Bóg zapłać za ofiary indywidualne na kościół: bezimienna -300zł, bezimienna – 200zł. Bezimienna – 100zł. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu: Róża nr 1 pw. Św.Jana Chrzciciela -300zł, nr 14 pw. Św. Teresy od Dz. J. -260zł, nr 16 pw. Matki Bożej N.Pomocy – 200zł, nr 8 pw. Św. Antoniego – 320zł, nr 10 pw. Św. Barbary – 230zł, nr 6 pw. Św. Franciszka – 230zł. Bóg zapłać!
5. Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:
1. Jolanta Magdalena Stadnicka, panna zam. w Żyłce, par. tut. i Krzysztof Biernat, kawaler zam. w Zdziłowicach Czwartych, par. Zdziłowice (diec. sandomierska). Zap. II