Ogłoszenia duszpasterskie – 29 listopada 2020

1.Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Adwent – czas, który ma nas przygotować na Święta Bożego Narodzenia i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności. W naszej parafii Msze św: w kościele parafialnym: 8.00, Suma o 11,30 – w czasie której poświęcimy opłatki wigilijne i zwyczajem lat ubiegłych prosimy o pomoc w ich rozprowadzeniu po rodzinach naszej parafii. Msza popołudniowa o 16.00. Chyże i Żyłka o 10.00, Brzeziny o godz. 12.00.
2.W najbliższym tygodniu: od wtorku Msze św. roratnie o godz. 17.00. (w poniedziałek po wypominkach, a więc ok. 17.30). Zachęcamy do udziału w roratach i do przychodzenia z lampionami.
-Jutro – Święto  św. Andrzeja Apostoła. Zakończenie modlitwy wypominkowej.
-We wtorek – Po Mszy św. również nowenna do Św. Antoniego. 
-W czwartek – Wsp. Św. Franciszka Ksawerego. I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania.
-W piątek – Wsp. Św. Barbary, Dz. m.i pierwszy piątek miesiąca – chorych odwiedzimy tradycyjnie od godz.9.00. Gdyby ktoś z różnych względów nie mógł przyjąć księdza, prosimy o wcześniejszy kontakt.    

Spowiedź pierwszopiątkowa w kaplicach w Chyżach i Brzezinach od 15.00 i po zakończeniu spowiedzi Msze św. W kościele parafialnym spowiedź od 16.30, o 17.00 Msza św. po której będzie wystawienie N.Sakramentu, Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i adoracja do 19.00, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim.
-W sobotę – I sobota miesiąca.

3.W najbliższą- II-N-dz. Adwentu – przypada Wsp. Św. Mikołaja Bp. Z powodu epidemii Św. Mikołaja w tym roku w naszym kościele nie będzie, ale obiecał, że wszystkie grzeczne dzieci odwiedzi w domach. To także I niedziela miesiąca. W naszej parafii Msze św: w kościele parafialnym: 8.00, Suma o 11.30 i popołudniowa o 16.00. Adoracja Najśw. Sakramentu od Mszy św. porannej do sumy. Na wyjazdach:-Chyże i Żyłka o 10.00,  Brzeziny o 12.00.Po sumie i w kościołach dojazdowych: zmiana tajemnic różańcowych.  Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na ,,Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie”.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i rodzinie Państwa Głąb za wieniec adwentowy;  w najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy następne rodziny z kolejki:  p. Zbigniewa Kowalczuka, p. Janusza Lentowicza, p. Mariana Pizuna, p. Andrzeja Pępiaka, p. Pawła Pępiaka, p. Agatę Okoń, p. Bernadetę Wolanin, p. Jolantę Karaś, p. Danutę Szawarę, p. Wiolettę Chmurę, p. Jana Mazurkiewicza, p. Anielę Łakus, p. Alinę Pankiewicz, p. Ewę Komadowską, p. Agnieszkę Komadowską.

5. Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę. W „Niedzieli” płyta z materiałami do przeprowadzenia osobistych 33-dniowych rekolekcji przed zawierzeniem swojego życia Matce Bożej. Serdecznie polecamy! Cena 6 zł

Zachęcamy do nabywania kalendarzy. Są do nabycia kalendarze Katolickiego Radia Zamość oraz z wieńcami dożynkowymi (po 6 zł). Są również do nabycia świece Caritasu ,,Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – 5 zł.
6. Bóg zapłać za ofiary na kościół.

7. Zapraszamy wszystkich naszych parafian do włączenia się w dzieło Szlachetnej Paczki. Mamy okazję wesprzeć panią Jadwigę. Pani Jadwiga jest uroczą samotną kobietą, mieszka w małym mieszkaniu.  Jej mąż zmarł na raka parę lat temu. Ona żyje bardzo skromnie i oszczędnie, pogorszyło się ostatnio jej zdrowie, pojawiły się problemy z kręgosłupem, uniemożliwiające jej większe wysiłki. Ostatnio, awarii uległa jej pralka, każde pranie musi wyciskać ręcznie, zawiodła opcja wirowania, a nie stać jej na naprawę sprzętu. Pani Jadwiga prosi również o zapas żywności czy środków czystości, gdyż pomogłoby jej to w zaoszczędzeniu pieniędzy na opał.
Wśród potrzeb Pani Jadwigi są też elementy odzieży: kurtka zimowa (dłuższa, ciemna, rozmiar XL, buty zimowe lub kozaki o rozmiarze 37). a także radio czy wspomniana pralka. Nie muszą one być nowe, ale gdyby ktoś zechciał je oddać, powinny być w dobrym stanie.
Wszystkie potrzeby Pani Jadwigi podzieliliśmy na takie drobne elementy, są wypisane na karteczkach (np. kupię herbatę, kupię ryż, kupię konserwy). Można je dziś pobrać ze stolika. Z tyłu każdej karteczki jest numer telefonu, prosilibyśmy o poinformowanie np. smsem, kto konkretnie i jaki dar zobowiązuje się przygotować.
Dary możemy składać na plebanii do 8 grudnia. Można także tę akcję wesprzeć wrzucając swój grosik do puszki na stoliku, oznaczonej znakiem Szlachetnej Paczki. Także za tydzień będzie wystawiona puszka na ten cel.
Szczegóły akcji w gablocie przy kościele i na stronie parafii. Zachęcamy serdecznie do aktywnego udziału w tej akcji!