Ogłoszenia duszpasterskie – 29 marca 2020

1.W dzisiejszą V Niedzielę Wielkiego Postu – zwaną dawniej niedzielą czarną – zasłonięte zostaną krzyże aż do liturgii Wielkiego Piątku. Porządek Mszy św. w naszej Parafii normalny. Po Sumie i na wyjazdach po Mszach św. Gorzkie Żale.

 2. W tym tygodniu Msze święte już o 18.00. Spowiedź codziennie od 17.30. Nie odkładajmy spowiedzi na później! Można również umówić się indywidualnie (tel. 783 171 198). W kościele dysponujemy środkami dezynfekcyjnymi. Prosimy z nich korzystać. Przypominamy przy tym, że okres spowiedzi wielkanocnej, zgodnie z przykazaniem kościelnym, trwa do Uroczystości Trójcy Świętej, a więc do 7 czerwca. Jeśli ktoś z powodu obaw o swoje bezpieczeństwo, nie wyspowiada się przed świętami, będzie miał więc szansę do spowiedzi i Komunii wielkanocnej przystąpić po ustaniu zagrożenia.

Zachęcamy do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.  Codziennie transmisja Mszy świętej: np. TVP 1  – 7.00 , TV Trwam – 13.30, TVP 3 – 20.00 (Msza św. z Jasnej Góry z nauką rekolekcyjną).

-We wtorek –  po Mszy św. Nowenna do św. Antoniego

-W czwartek-I czwartek miesiąca.

-W piątek – I piątek miesiąca. W I piątek nie będzie odwiedzin chorych. Do czasu ustania epidemii chorych odwiedzamy tylko na indywidualną prośbę – służąc spowiedzią, sakramentem chorych, Komunią świętą. W kościele parafialnym, jak przed tygodniem: Msza św. o 8.00, i po niej Droga Krzyżowa. Wieczorem o 18.00 Droga Krzyżowa, i po niej Msza św. Spowiadamy rano od 7.30 i wieczorem od 17.30. W Chyżach i Brzezinach spowiedź od 16.00, po zakończeniu Droga Krzyżowa i Msza św. Nie będzie też wieczornej adoracji.

-W sobotę- I sobota miesiąca.

3. W najbliższą niedzielę Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Porządek Mszy św. w naszej Parafii normalny. Po Mszy św. porannej do Sumy adoracja, z racji I niedzieli miesiąca. Po Sumie Gorzkie Żale. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo palm. W przyszłą niedzielę odwołana jest tradycyjna coroczna procesja z palmami jak i Powiatowy Konkurs na Palmę Wielkanocną. Prosimy, aby w tym miesiącu członkowie Kół Żywego Różańca pozostali przy tych tajemnicach, które odmawiali w marcu.

 4. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli w sobotę na sprzątanie kościoła. W tę sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z kolejki:

(ul.Zamojska): p. Alinę Czop, p. Leńczuków, p. Zofię Malinowską, p. Annę Rebizant, p. Marię Malcherczyk, p. Krystynę Łakus, p. Teresę Nowicką, p. Danutę Cisek, p. Waldemara Komadowskiego, p. Zofię Szumską.

Prosimy o przekazywanie sobie nawzajem informacji o przypadającej kolejce.

Gdyby ktoś czuł się pominięty przy rozpisywaniu dyżurów, również taką osobę zapraszamy w najbliższą sobotę. Gdyby zaś ktoś z troski o swoje bezpieczeństwo obawiał się przyjść, można złożyć w zamian ofiarę, są zgłoszone osoby, które chętnie w zamian podejmą się sprzątania.

5. Zachęcamy do wspólnej modlitwy rodzinnej o ustanie epidemii, o 20.30, o czym codziennie przypomina nam bicie dzwonu.