Ogłoszenia duszpasterskie – 3 maja 2020

     1. Dziś przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Kwartalne Dni Modlitwy o Powołania do Służby w Kościele.  Porządek Mszy świętych niedzielny. Jest to I niedziela miesiąca. Po Mszy porannej Adoracja Najświętszego Sakramentu aż do sumy. Po sumie i w kaplicach zmiana tajemnic. Nabożeństwo majowe po sumie.

     2.W najbliższym tygodniu  Msze św. o godz. 18.00 i po zakończeniu nabożeństwa majowe. Nadal zachęcamy do korzystania ze spowiedzi i do przyjęcia Komunii wielkanocnej, do czego zobowiązuje nas III przykazanie kościelne.

-Jutro –Wsp. Św. Floriana, męczennika – jest to patronalne Święto Strażaków, którzy uczczą swego Patrona podczas Mszy św. o godz. 17.00 w naszym kościele parafialnym. Zapraszamy!

-We wtorek –   Po Mszy św. również Nowenna do św. Antoniego.

-W środę – Święto Św. Filipa i Jakuba Apostołów,

-W piątek-  Uroczystość Św. Stanisława Bp.m.-Głównego Patrona Polski. To dzień imienin Księdza Proboszcza. Podczas wieczornej Mszy św. – okazja do złożenia życzeń Czcigodnemu Solenizantowi. Tego dnia, z racji uroczystości, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

-W sobotę – w katedrze w Zamościu o godz. 10.00 odbędą się święcenia diakonatu.  Diakonat przyjmie również nasz kleryk Łukasz Łukasiewicz. Wspierajmy Go naszymi modlitwami. Będzie można śledzić transmisję z tej uroczystości na stronie: wsd.zamojskolubaczowska.pl/diakonat .

    3. W najbliższą N-dz – V wielkanocną. Porządek Mszy św. normalny.

  • Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę.

     4. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na kościół, z przeznaczeniem na prace konserwacyjne w naszym kościele.

    5 .Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania naszego odpustu parafialnego. Z serca dziękujemy także za sprzątanie kościoła i w najbliższą sobotę na 9.00 prosimy kolejne rodziny: p. Elżbietę Pępiak, p. Waldemara Dudzińskiego, p. Marię Dudzińską, p. Izabelę Sak, p. Bogumiłę Kwas, p. Jerzego Czekirdę, p. Monikę Rebejko, p. Edytę Forlańską, p. Teresę Wagner, p. Halinę Madej, p. Beatę Pępiak, p. Bożenę Jurkiewicz, p. Halinę Warzochę, p. Annę Dudzińską, p. Pawła Bzowskiego.

Prosimy o przekazywanie sobie nawzajem informacji o przypadającej kolejce. Gdyby ktoś czuł się pominięty przy rozpisywaniu dyżurów, również taką osobę zapraszamy w najbliższy piątek. Gdyby zaś ktoś nie mógł przybyć, należy złożyć w zamian ofiarę u siostry – są zgłoszone osoby, które chętnie w zamian podejmą się sprzątania.

6. Codziennie o 20.30 trwajmy na modlitwie różańcowej prosząc o oddalenie epidemii, zdrowie dla chorych, siły dla służb medycznych, chwałę nieba dla zmarłych. Prośmy również o łaskę oddalenia suszy.