Ogłoszenia duszpasterskie – 3 stycznia 2021

1. W dzisiejszą niedzielę, I miesiąca Msze św. – w kościele parafialnym: 8.00, Suma o 11.30 i popołudniowa o 16.00. Na wyjazdach: Brzeziny – 12.00, Chyże i Żyłka – 10.00. Po sumie i na wyjazdach po Mszach św. zmiany tajemnic różańcowych.
2.W najbliższym tygodniu. w dni powszednie Msze św. o godz. 17.00
-We wtorek – Po Mszy św. wieczornej nowenna do św. Antoniego.
-W środę – przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – tradycyjne Trzech Króli -Msze św. jak w niedzielę- w kościele parafialnym: 8.00, Suma o 11.30 i popołudniowa o 16.00. Na wyjazdach: Brzeziny – 12.00, Chyże i Żyłka – 10.00. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo wody, kredy i kadzidła. Taca przeznaczona będzie na Krajowy Fundusz Misyjny.

3.W najbliższą niedzielę  – Święto Chrztu Pańskiego. Porządek Mszy św. normalny. W liturgii kończy się czas Bożego Narodzenia, chociaż kolędy możemy śpiewać do 2 lutego.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy następne rodziny z kolejki: p. Tadeusza Hryniewieckiego, p. Renatę Woś, p. Krystynę Dorosz, p. Katarzynę Kostyszyn, p. Danutę Wagner, p. Barbarę Myszkowską, p. Michalinę Wiciejowską, p. Mariana Warzochę, p. Teresę Dudzińską, p. Bożenę Gardecką, p. Sabinę Lewko, p. Halinę Pawelec, p. Alicję Lipkowską.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół.

6. Kolęda na najbliższy tydzień:

Kolęda taka, jak bywała każdego roku nie odbędzie się z racji pandemii. Ale otoczymy my kapłani  troską modlitewną naszych Parafian  w następujący sposób. Na każdy dzień po Nowym Roku będziemy zapraszać Parafian z poszczególnych ulic na godzinę 15.00 do naszego kościoła lub do kaplic wyjazdowych na wspólny Różaniec, a po nim na Mszę świętą, która będzie odprawiona w ich intencji. Będziemy wspólnie prosili Pana Boga dla nich o zdrowie, Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i o uchronienie tych rodzin od pandemii. Podczas Mszy św. poświęcimy wodę, którą prosimy przynieść na tę Mszę, a po zakończeniu tą święconą wodą pokropimy nasze domy i mieszkania indywidualnie. Będą przygotowane obrazki kolędowe z modlitwą, którą warto również odmówić w domu podczas poświęcenia. Ofiary zbierane podczas tej Mszy świętej będą przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła i Parafii. Można też zapraszać kapłanów na indywidualną kolędę do swoich domów.

Jutro,w poniedziałek Msza św. kolędowa i modlitwa w int. Parafian z Brzezin o godz. 15.00 w Brzezinach
Wtorek – od godz 15.00 na Chyżach
Czwartek -od godz 15.00 w Żyłce
Piątek- od godz. 15.00 w kościele parafialnym w int. Parafian z Zagóry
Sobota- oo godz 15.00- z ul. Wąskiej.