Ogłoszenia duszpasterskie 30.10. 2022 r.

  1. W dzisiejszą N-dz.-XXXI zw. obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego. W naszej parafii porządek Mszy św. normalny.

2.W najbliższym tygodniu:

-Jutro – kończymy Nabożeństwa różacowe. Również jutro zapraszamy na wieczór uwielbienia pt. Noc Świętych. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00

-We wtorek – Uroczystość Wszystkich Świętych. W Naszej Parafii. Msze św. – o godz. 8.00, suma o 11.30 i o godz. 14.00 po, której wyruszy procesja na nasz cmentarz parafialny.                          W pięciu stacjach na cmentarzu będziemy modlili się za naszych zmarłych. Wieczornej Mszy św. już nie będzie. Na wyjazdach w Brzezinach o godz.8.00, w Chyżach i Żyłce Msze św.                   o godz 10.00.

-W środę – Dzień Zaduszny-czyli Wspomnienie Wszyskich Wiernych Zmarłych:    w kościele parafialnym Msze św. o godz.8.00, Suma o 11.30 i popołudniowa o 17.00.  W Brzezinach o godz.10.00 i w Chyżach Msza św. o godz.14.00 po, której wyruszy procesja na cmentarz w Chyżach i w 5 stacjach będziemy modlili się za zmarłych tam spoczywających. W środę z racji Dnia Zadusznego nie odbędzie się spotkanie kręgu biblijnego.

-Wczwartek – I czwartek miesiąca – o 17.00 pierwszy różaniec wypominkowy.

-W piątek-I piątek miesiąca i Wsp. Św. Karola Boromeusza b.  – chorych odwiedzimy od godz.9.00. Spowiedż w Chyżach i Brzezinach od 15.00 i po zakończeniu spowiedzi Msze św. W kościele parafialnym spowiedż od 16.30, o 17.00 wypominki i różaniec, po zakończeniu Msza św. po której będzie wystawienie N.Sakramentu, Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i adoracja do 20.00, którą zakończymy apelem jasnogórskim.

-W sobotę –  I sobota miesiąca. W ramach przygotowania na Msze św. zpraszamy dzieci pierwszokomunijne. W Parafii Krynice o godz. 16.00 odbędą się ,,Zaduszki Strażackie” – będziemy modlili się za zmarłych Strażaków naszego Powiatu. Ministranci spotkają się w sobotę o 11. 00.

3.W najbliższą N-dz- I miesiąca, adoracyjną – w naszej parafii Msze św. normalnie: w kościele parafialnym: 8.00, suma- 11.30.  i Msza św. popołudniowa o 16.00. Na wyjazdach:-Chyże i Żyłka o 10.00, Brzeziny o godz.-12.00. Po Mszy św. o godz. 8.00 do sumy wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Po sumie wypominki i zmiana tajemnic różańcowych.

  1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i jutro na godz. 9.00 prosimy następne rodziny z kolejki………(zeszyt).

– Bóg zapłać za ofiary na K-ł –  dwie bezimienne po -200zł, bezimienna – 100zł,

  1. Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę

6.W kościele są rozłożone kartki wypominkowe. Po wypełnieniu można je składać.                    Za zmarłych, których imiona wypiszemy na kartkach wypominkowych będziemy się modlili przez cały listopad wspominając ich imiennie przed Mszą św., ofiarując za nich cząstkę różańca świętego. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych i odpustów zyskiwanych w ich intencji.Wypominki za zmarłych będą w dni powszednie o godz. 17.00 i po zakończeniu Msze św. a w niedziele i święta po sumie.

  1. Przy cmentarzu będą przygotowane parkingi. Prośimy, by samochodów nie parkować na głównej drodze prowadzącej do cmentarza, którą pójdziemy z procesją. Dziękujemy Urzędowi naszej Gminy za załatwienie i ustawienie ubikacji przy cmentarzu oraz za przygotowanie miejsc parkingowych. Pojazdy mozna również parkować na terenie placu szkolnego. Prosimy by nie blokować bram wjazdowych i drogi przy hali gimnastycznej by był wolny przejazd do bramy wyjazdowej przy cerkwi.
  2. Przy wyjściu z kościoła można nabyć znicze sprzedawane przez młodzież z KSM-u. Jeśli znicze nie zostaną dziś sprzedane taka możliwość będzie jeszcze jutro przy cmentarzy parafialnym.