Ogłoszenia duszpasterskie – 30 sierpnia 2020

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Żyłce odpust ku czci MB Częstochowskiej. Suma w Żyłce o 12.00. Pozostałe Msze święte o stałych porach. Po sumie w kościele parafialnym spotkanie dla rodziców dzieci Komunii rocznicowej (po IV klasie).

Na godz. 15.30 zapraszamy w imieniu Organizatorów do galerii Cerkiewka na otwarcie wystawy „Wołyń 43”. W programie także ciekawa prelekcja oraz promocja książki.

2. W najbliższym tygodniu Msze święte o 18.00.

3. We wtorek – 1 września, to 81. rocznica wybuchu II wojny światowe oraz rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Dzieci i młodzież zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w poniedziałek i wtorek od 17.30. Z racji obostrzeń 1 września nie będzie porannej Mszy świętej dla uczniów. Nauczycieli i uczniów zapraszamy na Mszę świętą o 18.00, podczas niej będziemy wypraszać dla wszystkich potrzebne łaski na cały nowy rok szkolny. Po Mszy św. nowenna do św. Antoniego.

4, W czwartek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża oraz I czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania.

5. W piątek I piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy od godz.9.00. Spowiedź w Chyżach i Brzezinach od 16.00 i po zakończeniu spowiedzi Msze św. W kościele parafialnym spowiedź od 17.30, o 18.00 Msza św. po której będzie wystawienie N.Sakramentu, nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i adoracja do 20.30, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim.

6. W sobotę I sobota miesiąca.

7. W najbliższą niedzielę w naszej parafii – Msze św. w kościele parafialnym normalnie: 8.00-po Mszy św. wystawienie N.Sakramentu i adoracja do sumy o – 11.30 – po sumie zmiana tajemnic różańcowych i popołudniowa o 16.00. Na wyjazdach: Brzeziny – 8.00, Chyże i Żyłka – 10.00. Taca przeznaczona na nasze W.S.D. Po Mszy św. o 16.00 zebranie rodziców dzieci, które w październiku przystąpią do I Komunii świętej.

8. Do sprzątania kościoła, w sobotę na 9.00 zapraszamy rodziny: p. Moniki Borkowskiej, p. Teresy Kozyry, p. Marzeny Maciąg, p. Elżbiety Kietel, p. Beaty Chmielowiec, p. Barbary Lipki, p. Alicji Malec, p. Wandy Kuczyńskiej, p. Marii Błońskiej, p. Jolanty Krawiec, p. Marii Wilczyńskiej, p. Teresy Bzowskiej.

9. W dniach 11-12.09. Legion Maryi w Tomaszowie organizuje pielgrzymkę do Częstochowy, Krakowa i Miechowa. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zachęcamy do kontaktu z Księdzem Proboszczem lub członkiniami Legionu.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Ofiarodawców ogarniamy modlitwą!