Ogłoszenia duszpasterskie – 31 lipca 2022

1.W dzisiejszą niedzielę porządek Mszy św. normalny: 8.00, suma -11.30 i popołudniowa o 16.00. Na wyjazdach: Chyże i Żyłka- 10.00 i Brzeziny- 8.00.

2.W najbliższym tygodniu Msze św. o godz. 18.00.
-Jutro – Wsp. Św. Alfonsa Marii Liguoriego, b dK. Rozpoczynamy miesiąc sierpień, zachęcamy do podjęcia abstynencji w tym szczególnym miesiącu dla naszego narodu.

Jutro odbędą się uroczystości pogrzebowe w intencji śp. Piotra Majdana z ul. Grunwaldzkiej. O 15.00 – wystawienie trumny z ciałem w kościele parafialnym. O 15.30 – Msza św. pogrzebowa.

-We wtorek – Po Mszy św. o 18.00 nowenna do św. Antoniego. 2 sierpnia 2022 pod hasłem ,,Idziemy w pokoju Chrystusa ” wyrusza nasza XL Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki w sanktuarium MB w Tomaszowie o godz. 8.00 . Zachęcamy do udziału! Możliwość zapisu w dzień wyjścia oraz w par. św. Józefa w Tomaszowie.

We wtorek odbędą się uroczystości pogrzebowe w intencji śp. Bogumiły Komadowskiej z ul. Wąskiej. O 11.00 wystawienie trumny z ciałem w kościele parafialnym. O 12.00 Msza św. pogrzebowa.

-W środę wyruszy nasza pielgrzymka do sanktuariów Podkarpacia. Na chwilę obecną nie ma już wolnych miejsc. Wyjazd z parkingu przy szkole w Bełżcu o 4.30, z Brzezin o 4.15 z przystanku. Płatność w autokarze. Do poniedziałku wyjeżdżający powinni podać PESELE. 
-W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca i wsp. Św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona proboszczów. Pamiętajmy o Księdzu Proboszczu Stanisławie w naszych modlitwach!
-W piątek – pierwszy piątek miesiąca – chorych odwiedzimy od godz. 9.00. Spowiedź w Chyżach i w Brzezinach od 16.00 i po zakończeniu spowiedzi Msze św. W kościele parafialnym spowiedź od 17.30, o 18.00 Msza św. po, której będzie wystawienie Najśw. Sakramentu, nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i adoracja do 21.00, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim. W piątek między 20.00 a 20.30 w ramach Adoracji medytacja biblijna.
-W sobotę- pierwsza sobota miesiąca i Święto Przemienienia Pańskiego. W sobotę po Mszy świętej uwielbienie Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie.

3. Najbliższa niedziela to pierwsza miesiąca. Msze św. w kościele parafialnym normalnie: 8.00 – po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do sumy, suma – 11.30 – po sumie zmiana tajemnic różańcowych i popołudniowa o 16.00. Na wyjazdach: Chyże i Żyłka – 10.00, Brzeziny – 8.00, po Mszach św. w kaplicach również zmiany tajemnic różańcowych. W parafii Łukawica doroczny odpust ku czci Matki Bożej Śnieżnej. Suma odpustowa o 12.00.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy Sabinę Lewko, Agatę Szczepańską, Bożenę Gardecką, Arkadiusza Pawelca, Teresę Dudzińską, Alicję Lipkowską, Ewę Ochab, Halinę Czachór, Dorotę Kołakowską, Elżbietę Komisarczyk, Stanisława Pawliszaka, Elżbietę Wielgosz, Mariolę Łeszczyszyn.
5. Bóg zapłać za ofiary na kościół: bezimienna – 500zł, bezimienna – 200zł.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:
Bartłomiej Rykała kaw, zam. w Bełżcu, Par. tutejsza i Paulina Małyska panna, zam. w Lubyczy Królewskiej, Par. Lubycza Królewska. Zap.II
Adrian Burak kaw. zam. w Dębinie. Par. Ulhówek i Paulina Mękal panna, zam. w Bełżcu, Par. tutejsza. Zap. II