Ogłoszenia duszpasterskie – 31 maja 2020

1. W najbliższym tygodniu  Msze św. o godz. 18.00 i po zakończeniu – Nabożeństwa  Czerwcowe (z wyjątkiem poniedziałku).

Nadal zachęcamy do korzystania ze spowiedzi i do przyjęcia Komunii wielkanocnej, do czego zobowiązuje nas III przykazanie kościelne (czas Komunii wielkanocnej mija 7 czerwca).

Spowiedź codziennie od 17.40. (konfesjonały są dezynfekowane). Pamiętajmy o obowiązkowych maseczkach i zachowaniu niezbędnych odległości.

–    Jutro – Święto NMP Matki Kościoła. W kościele parafialnym Msze św. o godz. 8.00, Suma 11.30, i po niej nabożeństwo czerwcowe i o 18.00. Na wyjazdach: Chyże – 10.00, Żyłka i  Brzeziny o 15.00. W Brzezinach i w Żyłce po Mszy św. procesje polne i poświęcenie pól.
  • We wtorek – po Mszy św. Nowenna do św. Antoniego.
  • W środę wsp. św. Karola Lwangi i towarzyszy, męczenników.
  • W czwartek – I czwartek miesiąca oraz Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To dzień modlitwy w intencji powołań.
  • W piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź chorych od godz. 9.00. Zachęcamy do zgłaszania także dodatkowych osób, które chciałyby przyjąć wielkanocne sakramenty. Na wyjazdach w Chyżach i Brzezinach spowiedź od 16.00 i po zakończeniu Msze św. W kościele parafialnym spowiedź od 17.30, o godz. 18.00 Msza św.- po Mszy św. nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu do 20.00, którą zakończymy apelem jasnogórskim.
  • W sobotę – I sobota miesiąca. W Zamościu Ksiądz Biskup udzieli święceń czterem nowym kapłanom naszej diecezji. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
  • W najbliższą N-dz – pierwszą miesiąca-adoracyjną – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Porządek Mszy św. normalny. Po sumie nabożeństwo czerwcowe. Po Sumie i na wyjazdach po Mszach św. zmiany tajemnic.
  • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. W tę sobotę na 9.00 zapraszamy p. Ewę Lorenz, p. Elżbietę Panek, p. Elżbietę Kuśmierczak, p. Agnieszkę Hajduk, p. Krystynę Romańczuk, p. Barbarę Warzochę, p. Piotra Przednowka, p. Teresę Czuryło, p. Żanetę Żukowicz, p. Witolda Jurczaka, p. Janusza Cywkę.     Prosimy o przekazywanie sobie nawzajem informacji o przypadającej kolejce. Gdyby ktoś czuł się pominięty przy rozpisywaniu dyżurów, również taką osobę zapraszamy w najbliższą sobotę. Gdyby zaś ktoś nie mógł przybyć, należy złożyć w zamian ofiarę u siostry – są zgłoszone osoby, które chętnie w zamian podejmą się sprzątania.
  • Bóg zapłać za ofiary na kościół, szczególnie Róży nr 4. pw św. Brata Alberta oraz ofiarodawcom indywidualnym.