Ogłoszenia duszpasterskie 31 marca 2019

1. W dzisiejszą N-dz IV Wielkiego ,,LAETARE”– porządek Mszy św. w naszej Parafii normalny. Po Sumie Gorzkie Żale. Na wyjazdach po Mszach św. również Gorzkie Żale. Podczas Mszy św. o godz. 16.00 wraz z księżmi mojego rocznika będziemy dziękowali za 28 lat posługi kapłańskiej – w rocznice naszych święceń kapłańskich.
  2. W najbliższym tygodniu Msze św. o godz. 18.00

-Jutro, po Mszy św. wieczornej zajęcia sportowe dla ministrantów na hali.

-We wtorek –  po Mszy św. Nowenna do św. Antoniego

-W środę, po Mszy św. spotkanie dla młodzieży na plebanii.

-W czwartek-I czwartek miesiąca. Po Mszy św. zbiórka dla ministrantów. Obecność obowiązkowa. Będziemy przygotowywać się do uroczystości Triduum Paschalnego.

-W piątek – pierwszy piątek miesiąca – chorych odwiedzimy od godz.9.00. Prosimy także, by przed I piątkiem zgłaszać osoby, które chcą skorzystać w domach z sakramentu pokuty i Komunii św. Spowiedź i Droga Krzyżowa w Chyżach i Brzezinach o 16.00 i po zakończeniu spowiedzi  Msza św. W kościele  parafialnym spowiedź od 17.30. O 18.00 Droga Krzyżowa (katyńska) w intencji pomordowanych w obozach i łagrach, którą przygotowali uczniowie naszej szkoły. Po zakończeniu Msza św. po której będzie wystawienie N.Sakramentu, nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i adoracja do 21.00.

-W sobotę- I sobota miesiąca. Na Mszę Św. zapraszamy dzieci I-komunijne. Po Mszy św. będzie również przymiarka strojów. Rozpoczynamy również próby dzieci I-komunijnych. Próby we wtorek i w czwartek o godz. 16.30.

3. W najbliższą N-dz I miesiąca – adoracyjną i V Wielkiego Postu – zwaną dawniej niedzielą czarną – zasłonięte zostaną krzyże aż do liturgii Wielkiego Piątku. Porządek Mszy św. w naszej Parafii normalny. Po Sumie i na wyjazdach po Mszach św. zmiany tajemnic i Gorzkie Żale. Po Mszy św. o godz. 16.00 w naszym kościele koncert pieśni pasyjnej. Zapraszamy!

4.Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w najbliższą sobotę na godz. 9.00  prosimy następne  rodziny z kolejki.

5. Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę. Są też do nabycia paschaliki oraz baranki wielkanocne cena – 5 zł. Dochód przeznaczony jest na potrzeby Caritas.