Ogłoszenia duszpasterskie – 31 października 2021

  1. W dzisiejszą N-dz.-XXXI zw. obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego. W naszej parafii porządek Mszy św. normalny. Dzisiaj kończymy Nabożeństwa różańcowe.

       2.W najbliższym tygodniu:

-Jutro – Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszej parafii Msze św. – o godz. 8.00, suma o 11.30 i o godz. 14.00 po której wyruszy procesja na nasz cmentarz parafialny. W pięciu stacjach na cmentarzu będziemy modlili się za naszych zmarłych. Wieczornej Mszy św. już nie będzie. Na wyjazdach w Brzezinach o godz.8.00, w Chyżach i Żyłce Msze św. o godz 10.00. Jutro, o 19.00 na naszym cmentarzu Droga Krzyżowa w intencji zmarłych, szczególnie osób młodych pochowanych na naszym cmentarzu. Początek nabożeństwa przy grobie kapłanów

-We wtorek – Dzień Zaduszny-czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych: w kościele parafialnym Msze św. o godz.8.00, Suma o 11.30 i popołudniowa o 17.00. W Brzezinach o godz.10.00 i w Chyżach Msza św. o godz.14.00 po, której wyruszy procesja na cmentarz w Chyżach i w 5 stacjach będziemy modlili się za zmarłych tam spoczywających. Po Mszy św. o 17.00 nowenna do św. Antoniego.

-W środę – o 17.00 pierwszy różaniec wypominkowy. Po różańcu Msza święta.

W środę, po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii.

-W czwartek – I czwartek miesiąca i Wsp. Św. Karola Boromeusza b.

-W piątek-I piątek miesiąca- chorych odwiedzimy od godz.9.00. Spowiedż w Chyżach i Brzezinach od 15.00 i po zakończeniu spowiedzi Msze św. W kościele parafialnym spowiedż od 16.30, o 17.00 wypominki i różaniec, po zakończeniu Msza św. po której będzie wystawienie N.Sakramentu, Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i adoracja do 20.00, którą zakończymy apelem jasnogórskim.

-W sobotę – I sobota miesiąca. W ramach przygotowania na Mszę św. o 17.30 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne.

     3.W najbliższą N-dz- I miesiąca, adoracyjną – w naszej parafii Msze św. normalnie: w kościele parafialnym: 8.00, suma- 11.30. i Msza św. popołudniowa o 16.00. Na wyjazdach:-Chyże i Żyłka o 10.00, Brzeziny o godz.-12.00. Po Mszy św. o godz. 8.00 do sumy wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Po sumie wypominki i zmiana tajemnic różańcowych. W Parafii NSPJ w Tomaszowie Lubelskim o godz. 16.00 odbędą się ,,Zaduszki Strażackie” – będziemy modlili się za zmarłych Strażaków naszego Powiatu.

  1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w sobotę na godz. 9.00 prosimy następne rodziny z kolejki:  Beatę Komadowską, Marię Wawrycę, Elżbietę Kornacką, Małgorzatę Woszczak, Marię Brzyską, Barbarę Skowronek, Krystynę Malinowską, Dorotę Czyż, Danutę Cisek, Teresę Nowicką, Krystynę Łakus, Marię Salitrę, Wojciecha Pleskacza, Ryszarda Bzowskiego.

     – Bóg zapłać za ofiary na Kościół – Bezimienna -200zł, bezimienna – 100zł,

  1. Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę

     6.W kościele są rozłożone kartki wypominkowe. Po wypełnieniu można je składać. Za zmarłych, których imiona wypiszemy na kartkach wypominkowych będziemy się modlili przez cały listopad wspominając ich imiennie przed Mszą św., ofiarując za nich cząstkę różańca świętego. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych i odpustów zyskiwanych w ich intencji.Wypominki za zmarłych będą w dni powszednie o godz. 17.00 i po zakończeniu Msze św. a w niedziele i święta po sumie.

  1. Przy cmentarzu będą przygotowane parkingi. Prosimy, by samochodów nie parkować na głównej drodze prowadzącej do cmentarza, którą pójdziemy z procesją. Dziękujemy Urzędowi naszej Gminy za załatwienie i ustawienie toalet przy cmentarzu.

 

( Na sumie) Zapowiedzi przedmałżeńskie:

  1. Karol Jan Malec, kaw. zam. Bełżec. Par. tutejsza i Katarzyna Krawczyk, panna zam Sabaudia. Par. ZNMP. Tomaszów Lubelski. Zap. II