Ogłoszenia duszpasterskie – 31 stycznia 2021

1. W dzisiejszą niedzielę – IV zwykłą, obchodzimy Dzień Chorych na Trąd. Pamiętajmy o osobach dotkniętych tą chorobą w naszych modlitwach. Porządek Mszy świętych normalny.

2. W najbliższym tygodniu Msze św. o godz. 17.00.
We wtorek – Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej- jest to dzień Życia Konsekrowanego. W naszej Parafii w kościele parafialnym następujący porządek Mszy św.: 8.00, suma o 11.30 oraz Msza święta wieczorna o godz. 17.00. Po niej nowenna do św. Antoniego. W kaplicach: Żyłka o godz. 9.30, Brzeziny i Chyże o 15.30. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo gromnic, a po Mszach św. zbiórka do puszek na siostry klauzurowe. To święto kończy czas śpiewania kolęd.
Również we wtorek, 15. rocznicę przyjęcia święceń biskupich obchodzi Pasterz naszej diecezji, Ks. Bp Marian Rojek. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o Księdzu Biskupie, jak i posługujących oraz pochodzących z naszej parafii osobach życia konsekrowanego: Siostrach Zakonnych oraz o o. Augustynie Spasowicz OCist, o. Piotrze Stanikowskim OSPPE i kl. Piotrze Natynie OFMConv.
-W czwartek -I czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania.
-W piątek- I piątek miesiąca– chorych odwiedzimy od godz. 9.00. Spowiedź w Chyżach i Brzezinach od 15.00 i po zakończeniu spowiedzi Msze św. W kościele parafialnym spowiedź od 16.30, o 17.00 Msza św. po której będzie wystawienie Najśw. Sakramentu, nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i adoracja do 19.00, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim. W piątek przypada również wsp. św. Agaty – po Mszy św. będzie błogosławieństwo chleba, soli i wody.
-W sobotę- I sobota miesiąca – podczas Mszy św. o godz. 17.00 będziemy się modlili za dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej i ich rodziców oraz poświęcimy medaliki. Po Mszy św. litania do Matki Bożej.

3. W najbliższą niedzielę, pierwszą miesiąca-adoracyjną- porządek Mszy św. w naszej Parafii normalny. Po Mszy św. o godz. 8.00 do sumy adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie i na wyjazdach po Mszach św. zmiana tajemnic różańcowych. Taca z najbliższej niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i wyjątkowo w najbliższą środę na godz. 9.00 prosimy następne rodziny z kolejki: p. Wojciecha Pleskacza, Marię Malcherczyk, Annę Rebizant, Zofię Malinowską, Zofię Jaremko, Zdzisławę Targus, Krzysztofa Janika, Sylwię Grzesik, Alicję Czop, Witolda Braunbergera, Zofię Leńczuk, pp. Jasinów, Jana Stefańca, Tomasza Żukowskiego, pp. Styczyńskich, Marcina Bzowskiego, Teresę Kiszczyńską, Alinę Przednowek.

5. Bóg zapłać za ofiarę indywidualne na kościół.

6. Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę.