Ogłoszenia duszpasterskie – 6 grudnia 2020

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Adwentu 6 XII 2020r

1.Dzisiaj II-N-dz. Adwentu i pierwsza miesiąca – adoracyjna – przypada Wsp. Św. Mikołaja Bp. Z powodu epidemii Św. Mikołaja w tym roku w naszym kościele nie będzie, ale obiecał, że wszystkie grzeczne dzieci odwiedzi w domach. W naszej parafii Msze św: w kościele parafialnym: 8.00, Suma o 11.30. i popołudniowa o 16.00 . Na wyjazdach:-Chyże i Żyłka o 10.00 Brzeziny o 12.00. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na ,,Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie”. Po Sumie i na wyjazdach po Mszach św. zmiana tajemnic różańcowych.

2.W najbliższym tygodniu: Msze św. roratnie o godz. 17.00. Zachęcamy do udziału w Roratach. Dzieci zachęcamy do przychodzenia z lampionami.
-Jutro – Wsp. Św. Ambrożego
-We wtorek- Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszej parafii Msze św: w kościele parafialnym: 8.00, Suma o 11.30.i popołudniowa o 17.00 Podczas Sumy będziemy się modlić w intencji ks. kan. Stanisława Węglowskiego z okazji 22. rocznicy jego śmierci.
Zaś podczas Mszy świętej o 17.00 będzie można włączyć się w dzieło Duchowej adopcji dziecka poczętego. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło. Formularze są na stoliku.
Na wyjazdach:-Chyże i Brzeziny o 10.00. Po Mszy św. wieczornej Nowenna do Św. Antoniego.

3.W najbliższą – III-N-dz Adwentu, która nazwana jest Niedzielą Radości ,,Gaudete” bo Pan jest blisko – Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. W naszej parafii Msze św. normalnie: w kościele parafialnym: 8.00, suma- 11.30 i po południu o 16.00. Na wyjazdach:-Chyże i Żyłka o 10.00, Brzeziny o godz.-12.00. W przyszłą niedzielę przypada 39 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych, będzie można nabyć kartki świąteczne i ozdoby, przygotowane przez członków naszego KSMu. Dochód będzie przeznaczony na działalność naszego parafialnego KSMu.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w najbliższą sobotę na godz. 9.00 – prosimy następne rodziny z kolejki: p. Teresę Mazurkiewicz, Teresę Małek, Renatę Wierzchowską, Izabelę Hajduk, Joannę Buryłę, Danutę Białek, Marię Gmiterek, Zofię Brogowską, Iwonę Kudybę, Martę Łysiak, Karolinę Komadowską.

5. Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę. Są również do nabycia świece ,,Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”- cena 6zł.

6. Bóg zapłać za ofiary na kościół i za ofiary z opłatków – z ul. Kopernika, Cichej, Sobieskiego, Pogodnej, Konopnickiej, Lwowskiej od bloku PKP do przejazdu kolejowego oraz z. ul. – Wąskiej i Prusa wraz z blokiem Sylikatów. Bóg zapłać! Dziękujemy Tym, którzy pomogli w rozprowadzeniu.

7. Już dziś z serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w stworzenie Szlachetnej Paczki. Dary prosimy składać na plebanii najpóźniej do czwartku. Na stoliku w środku kościoła jest puszka, można jeszcze wesprzeć to dzieło ofiarą.