Ogłoszenia duszpasterskie – 6 września 2020

 1. W dzisiejszą pierwszą niedzielę miesiąca, taca jest przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji. Dziękujemy klerykowi Arturowi z parafii konkatedralnej w Lubaczowie za posługę w naszej parafii. Po Mszy św. o 16.00 spotkanie dla rodziców dzieci przystępujących do I Komunii świętej (obecne klasy IV).
 2. We wtorek – Święto Narodzenia NMP. W kościele parafialnym Msze św. o 8.00 i 18.00, w Brzezinach i Chyżach – o 16.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 – poświęcenie książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych. Po wieczornej Mszy św. – nowenna do św. Antoniego. W parafii Narol – suma odpustowa o godz. 12.00.
 3. Spotkania dla dzieci Komunii rocznicowej: środa i czwartek o 16.00 – próby, piątek o 16.00 – spowiedź święta.
 4. W sobotę uroczystości religijno-patriotyczne w Brzezinach – szczegóły poniżej na plakacie.
 5. W przyszłą niedzielę stały niedzielny porządek Mszy świętych (Brzeziny – 8.00). Podczas sumy będziemy modlić się za dzieci przeżywające rocznicę I Komunii świętej. Po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na utrzymanie miejsc sakralnych w Ziemi Świętej. To także dzień Diecezjalnych Dożynek w Krasnobrodzie.
 6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, nowożeńcom dziękujemy z serca za piękne dekoracje. W tę sobotę na 9.00 zapraszamy rodziców dzieci Komunii rocznicowej.
 7. Bóg zapłać za ofiary na kościół: ofiarodawcom indywidualnym oraz Różom Rodziców modlących się za dzieci pw. św. Teresy oraz MB Fatimskiej oraz Róży nr XIV pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus (Msza święta w intencji Róży nr 14. w sobotę, 26 września o 18.00).
 8. Zachęcamy chłopców do dołączenia do grona naszych ministrantów. Spotkanie dla kandydatów w piątek po wieczornej Mszy św.
 9. Informujemy, że w tym roku nie odbędzie się uroczysty odpust w Pizunach ku czci bł. Bernardyny Jabłońskiej. Z tej racji nie będzie również pieszej pielgrzymki z naszej parafii do tego miejsca kultu.
 10. Od poniedziałku 7. do piątku 11 września od godz. 11.00 do 15.00 można w Cerkiewce obejrzeć wystawę „Niedokończone Msze Wołyńskie. Martyrologium duchowieństwa wołyńskiego – ofiar zbrodni nacjonalistów ukraińskich”.
 11. W wieku 94 lat zmarł w Krakowie Ks. Kard. Marian Jaworski, w przeszłości Metropolita Lwowski oraz do 1991 r. Administrator Apostolski Archidiecezji Lwowskiej z siedzibą w Lubaczowie.   Trumna z ciałem J.E. Ks. Kardynała Mariana Jaworskiego będzie przywieziona do Konkatedry w Lubaczowie we wtorek 8 września o godzinie 15.00. Msza św. w intencji śp. Kardynała o godz. 18.00. Pożegnanie po mszy św. w środę o godz. 11.00. Następnie ciało zostanie przewiezione do Krakowa. Pogrzeb odbędzie się w piątek w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pamiętajmy o Księdzu Kardynale w naszych modlitwach.
 12. - plakat-brzeziny2020.jpg