Ogłoszenia duszpasterskie – 7 czerwca 2020

1. W dzisiejszą niedzielę – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się czas Komunii wielkanocnej.
  2. W najbliższym tygodniu Msze święte o 18.00, następnie nabożeństwa czerwcowe.
  3. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Jadwigi Królowej, we wtorek – nowenna do św. Antoniego.
  4. W czwartek  – Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W kościele parafialnym Msze św. o 8.00, 10.00 oraz 16.00, w kościołach wyjazdowych: Brzeziny 8.00, Chyże i Żyłka o 14.00. Po Mszy św. o godz. 10.00, sprawowanej również w intencji mieszkańców ulicy Rzeszowskiej, z prośbą o dobre urodzaje, wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Dzieci zachęcamy do sypania kwiatów (próba dla dzieci w środę o 17.30). Zachęcamy także do licznego udziału w procesjach wokół kościoła podczas Oktawy Bożego Ciała.
  5. W piątek wspomnienie bł. ks. Zygmunta Pisarskiego oraz bł. Stanisława Starowieyskiego, męczenników II wojny światowej, związanych z naszą diecezją.
  6. W sobotę o 15.00 w Chyżach Msza św. wraz z procesją polną.
  7. W przyszłą niedzielę stały porządek Mszy świętych, z wyjątkiem Brzezin: 8.00. Podczas sumy będziemy modlić się w intencji pomordowanych w 76. rocznicę mordu pasażerów pociągu pod Bełżcem. Po sumie nabożeństwo czerwcowe z procesją wokół kościoła.
  8. Do sprzątania kościoła, na najbliższą sobotę, na godz. 9.00 zapraszamy p. Witolda Jurczaka, p. Pawła Hajduka, p. Danutę Komadowską, p. Wojciecha Grudzińskiego, p. Danutę Żukowską, p. Stefanię Skowronek, p. Halinę Drążek, p. Irenę Skowronek, p. Annę Babiarz, p. Tomasza Karolczaka oraz p. Barbarę Karolczak.

Gdyby ktoś nie mógł bądź obawiał się przybyć, prosimy o złożenie ofiary u siostry.

1. W „Niedzieli artykuł o tym, w jaki sposób nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego przeżyli członkowie naszego parafialnego oddziału KSMu.
  2. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła. W tym tygodniu powróciły do kościoła odnowione kinkiety, sygnaturka, wieczne lampki, boczne żyrandole. Czekamy na odbiór ambony oraz ołtarza posoborowego. Niech dobry Bóg wynagradza hojność serca!