Ogłoszenia duszpasterskie – 8 września 2019

       1.W dzisiejszą XXIII zw. w naszej parafii porządek Mszy św. normalny. Brzeziny o godz. 12.00.  W Krasnobrodzie odbędą się Diecezjalne Dożynki .W parafii Siedliska i Narol odpusty ku czci Matki Bożej Siewnej – Sumy odpustowe o godz.- 12.00. Dziś, przy zabytkowej cerkwi pw. św. Bazylego Wielkiego w Bełżcu, odbędzie się Przegląd Twórczości Ludowej im. Anieli Gmoch.W programie jest m.in. koncert „Dolinianek”, występy innych zespołów śpiewaczych i kapel ludowych z okolicy, prezentacja rękodzieła twórców ludowych i regionalne jadło. Początek o godz. 14.00. Koło Gosp. z Bełżca I podczas tych uroczystości organizuje zbiórkę dla zmagającego się z chorobą nowotworową naszego parafianina Jerzego Dziedzica. Będą sprzedawane przygotowane przez Koło produkty żywnościowe z których dochód będzie przeznaczony na ten cel, również dzisiaj po każdej Mszy św. organizujemy zbiórkę do puszek jako pomoc dla Niego. Prosimy o wsparcie a za życzliwość składamy z serca płynące Bóg zapłacc! Podczas przeglądu odbędzie się też promocja publikacji „W blasku Złotej Baszty – Ludowe Śpiewanie Anieli Gmoch z Bełżca”.

       2.W najbliższym tygodniu  Msze św. o godz. 18.00

-Jutro – po Mszy św. zajęcia sportowe dla ministrantów na hali. 

-We wtorek  – pogrzeb śp. Jana Stadnickiego. Ciało będzie wystawione w kościele od godz. 13.00. O 14.00 Msza św. pogrzebowa. Po Mszy św. wieczornej nowenna do św. Antoniego.

-W środę- po Mszy św. spotkanie dla młodzieży na plebanii.

-W czwartek –- po Mszy św. zbiórka dla ministrantów. Zapraszamy nadal nowe osoby, chcące służyć Panu Bogu przy ołtarzu.

w piątek – wsp. św. Jana Chryzostoma.

-W sobotę -Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. 

       3. W najbliższą N-dz – rozpoczyna się Tydzień Wychowania i Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.W naszej parafii porządek Mszy św. normalny. Brzeziny – 8.00. Podczas Sumy o godz. 11.30 będziemy się modlili za małżeństwa naszej Parafii obchodzące w tym roku jubileusz 50 rocznicy zawarcia sakramentu. O 17.30 na placu kościelnym ognisko dla ministrantów i naszej grupy młodzieżowej. Najbliższa n-dz jest Światowym Dniem Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą obejmujemy pracowników mediów- zwłaszcza katolickich, a w kościołach naszej Diecezji ofiarami do puszek wesprzemy nasze Katolickie Radio Zamość. Odpust w Żurawcach – suma o godz. 12.00.

 4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 do przygotowania kościoła prosimy kolejne rodziny z kolejki.

5. Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę.

 6. Bóg zapłać za ofiary na kościół. Bezimienna-200zł. i dwie bezimienne – 100zł.

      7. Za 2 tygodnie przypada w Pizunach odpust ku czci bł. Marii Bernardyny Jabłońskiej. Zrodziła się inicjatywa pieszej pielgrzymki z naszej parafii na te właśnie uroczystości. Chętni mogą zgłaszać się do ks. Marcina (tel. 783171198).