Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela 2 X 2022r

1.W dzisiejszą N-dz – XXVII zw. i pierwszą miesiąca adoracyjną w kościele parafialnym porządek Mszy św. normalny. Po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Sumy o 11.30. Po Sumie nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic. Na wyjazdach: Brzeziny o godz. 8.00, Chyże i Żyłka normalnie o godz. 10.00 – po Mszach św. również zmiany tajemnic różańcowych. W dzisiejszą N-dz rozpoczyna się Tydzień miłosierdzia. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Caritas. W Parafii Lubycza Królewska odpust ku czci NMP Różańcowej – Suma o godz. 12.00. Dzisiaj podczas Sumy poświęcenie i rozdanie różańców dzieciom pierwszokomunijnym.

 

2.W najbliższym tygodniu Msze św. po nabożeństwie różańcowym o godz.-17.00 Zapraszamy do udziału także dzieci, które już od jutra będą na planszach układać list do Matki Bożej.

-We wtorek– Wsp. Św. Franciszka z Asyżu, z. Po Mszy św. Nowenna do św. Antoniego.

-W środę – Wsp. Ś. Faustyny,z. W środę po Mszy św. spotkanie kręgu biblijnego,

-W czwartek – I czwartek miesiąca. Po Mszy św. Siostry Felicjanki zapraszają Rodzinę Felicjańską na spotkanie na plebanii

-W piątek – Wsp. NMPanny Różańcowej i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedż chorych od godz. 9.00. Na wyjazdach w Chyżach i Brzezinach spowiedż od 15.00 i po zakończeniu Msze św. W kościele parafialnym spowiedż od 16.30, o godz. 17.00  różaniec, po różańcu Msza św.- po Mszy św. nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu do 20.00, którą zakończymy apelem jasnogórskim. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami, zapraszamy na Różaniec i Mszę św. w najbliższy piątek o godz. 17 (tj. I. Piątek miesiąca). W czasie Mszy św. odbędzie się uroczyste złożenie deklaracji kandydatów do bierzmowania.

-W sobotę –  w sobotę o 11.00 zbiórka ministrantów,  po Mszy świętej, spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

  1. W najbliższą N-dz-XXVIII zw. W kościele parafialnym porządek Mszy św. normalny. Na wyjazdach: Brzeziny o godz. 8.00, Chyże i Żyłka o godz. 10.00.   W najbliższą niedziele liczenie wiernych.

 

  1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 do przygotowania kościoła prosimy ………..

 

  1. Z prasy katolickiej polecamy Niedzielę.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary na kościół – ofiara bezimienna – 100zł,
  2. Październik jest szczególnym czasem, kiedy zwracamy się do Maryi odmawiając Różaniec. W związku z tym organizujemy konkurs na „Najpiękniejszy Różaniec” wykonany dowolną techniką, z dowolnych materiałów (np.: muszelki, fasolki, koraliki oraz wiele innych) przez dzieci i młodzież z naszej parafii. Liczymy na pomysłowość i oryginalność. Wykonane różańce należy składać w zakrystii do 20 października. Każdy Różaniec powinien być odpowiednio podpisany z podaniem imienia i nazwiska ucznia oraz klasy. Z dostarczonych różańców, specjalnie powołana komisja konkursowa wyłoni zwycięzców, którym zostaną przyznane nagrody. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 28 października.