Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  na NIEDZIELĘ PALMOWĄ 2020

 

 1. Dziś Niedziela Palmowa. Stały porządek Mszy św. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo palm. Po sumie Gorzkie Żale. Dziś I niedziela miesiąca. Nie będzie dziś tradycyjnej procesji ulicami naszej miejscowości. Prosimy, aby w tym miesiącu członkowie Kół Żywego Różańca pozostali przy tych tajemnicach, które odmawiali w marcu (intencja na kwiecień: aby wszystkie osoby pod wpływem uzależnień otrzymały pomoc i były otoczone opieką).

Transmisje Mszy świętych w dni powszednie: 7.00 w TVP 1, 13.30 w TV Trwam, 20.00 – TVP 3 – z Jasnej Góry.

 

 1. W tym tygodniu Msze święte o 18.00. Spowiedź pół godziny przed Mszą świętą. Można też umówić się indywidualnie (tel. 783 171 198). We wtorek nowenna do św. Antoniego. Mamy wolne intencje na najbliższą środę (w kościele parafialnym) oraz na najbliższe niedziele w kaplicy w Żyłce.

 

 1. W Wielki Czwartek, dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa, Msza Wieczerzy Pańskiej o 18.00. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do 22.00.

 

 1. W Wielki Piątek spowiedź rano od 9.00 do 11.00 oraz przed nabożeństwami. Zachęcamy szczególnie do indywidualnej adoracji w ciągu dnia. Droga Krzyżowa o 15.00, a wieczorna Liturgia Męki Pańskiej o 18.00, po której przeniesiemy Pana Jezusa do Bożego Grobu. Adoracja do 22.00. Krzyż adorujemy poprzez ukłon, bez ucałowania. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły: jakościowy i ilościowy.

 

 1. W Wielką Sobotę przez cały dzień adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie. Nie będzie poświęcenia pokarmów. Spowiadamy od 8.00 do 12.00. Wieczorna Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00 wewnątrz kościoła (nie będzie obrzędu poświęcenia ognia).

 

Zachęcamy, by w dniach Triduum Paschalnego łączyć się na modlitwie, uczestnicząc w transmisjach z Jasnej Góry: czwartek, piątek i sobota o 18.00 w TVP 3.

 1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Msza św. o godz. 6.00, bez procesji rezurekcyjnej. Natomiast o godz. 5.50 (na 10 minut) dzwony ogłoszą światu radość ze Zmartwychwstania Chrystusa. Nie będzie już Mszy św. o godz. 8.00, pozostałe Msze św. w kościele parafialnym i na wyjazdach normalnie. Prosimy ojców rodzin lub inne osoby w rodzinie o poprowadzenie wspólnej modlitwy i pobłogosławienie pokarmów na początku wielkanocnego śniadania. Teksty błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny można pobrać ze stolików i bocznych ołtarzy. Można go też wydrukować z naszej strony internetowej.

 

 1. Rektor WSD: Podaje się do publicznej wiadomości wiernych, że za zgodą Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego ma przystąpić do święceń diakonatu akolita Łukasz Łukasiewicz, alumn Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej w Lublinie.

Kto wiedziałby o postępowaniu wymienionego seminarzysty niegodnym powołania kapłańskiego, ma w sumieniu obowiązek powiadomić o tym, w najbliższym czasie, miejscowego proboszcza lub rektora seminarium.

 

 1. Decyzją Księdza Biskupa, uroczystości pierwszokomunijne w całej diecezji są przełożone na październik (11.10).

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli w sobotę na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu wyjątkowo w czwartek na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z kolejki:

(ul.Zielona/Grunwaldzka): p. Dorotę Czyż, p. Malinowską, p. Alinę Braunberger, p. Stanisławę Marek, p. Ryszardę Niedużak, p. Teresę Kiszczyńską, p. Adama Pudełko, p. Kazimierza Pudełko, p. Marcina Braunbergera, p. Bożenę Czerkawską, p. Barbarę Styczyńską, p. Teresę Zatorską, p. Annę Rykałę. 

Prosimy o przekazywanie sobie nawzajem informacji o przypadającej kolejce.

Gdyby ktoś czuł się pominięty przy rozpisywaniu dyżurów, również taką osobę zapraszamy w najbliższą sobotę. Gdyby zaś ktoś nie mógł przybyć, można złożyć w zamian ofiarę u siostry – są zgłoszone osoby, które chętnie w zamian podejmą się sprzątania.

 

 1. Zachęcamy do wspólnej modlitwy rodzinnej o ustanie epidemii, o 20.30, o czym codziennie przypomina nam bicie dzwonu.

 

 1. Są do nabycia baranki i paschaliki wielkanocne.(cena min. 5 zł – wspieramy nasze Caritas). Zechciejmy nabyć dla siebie oraz dla innych te piękne wielkanocne symbole jako wyraz łączności z naszym parafialnym kościołem. Można się w nie zaopatrzyć także na plebanii. Jest też Niedziela (6 zł).

Pismo przewodnie – P. MB Król.

Plakat RESPIRATOR 2020