Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Dzisiaj w Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie już Mszy św. o godz. 8.00, pozostałe Msze św. w kościele parafialnym i na wyjazdach normalnie.

Odbędą się natomiast dodatkowo 2 obrzędy udzielenia Komunii świętej poza Mszą świętą: o 15.00  (wraz z Nowenną przed Świętem Miłosierdzia Bożego) oraz o 18.00.

Transmisje Mszy świętych: 7.00 – TVP 1, 9.00 – Polsat News, 9.30 – TV Trwam, 10.55 – TVP1 – transmisja z Watykanu.  12.00, 18.00 – W Katolickim Radiu Zamość

• Jutro poniedziałek wielkanocny- drugi dzień świąt. Porządek Mszy świętych jak w zwykłą niedzielę. Nowenna przed uroczystością Bożego Miłosierdzia po sumie.
  • W najbliższym tygodniu (od wtorku) Msze św. o godz. 18.00 i o 19.00. Kwadrans przed Mszą o godz. 18.00 – nowenna do Bożego Miłosierdzia.

-We wtorek –  po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do św. Antoniego.

-W piątek  –  Z racji oktawy nie obowiązuje nas post.

• W najbliższą N-dz II Wielkanocną – Niedziela Miłosierdzia Bożego – porządek Mszy św. w naszej Parafii normalny.  O godz. 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia przy relikwiach Św. Siostry Faustyny – Patronki Bożego Miłosierdzia i możliwość przyjęcia Komunii św.

Dziękujemy wszystkim , którzy mają jakikolwiek wkład w przygotowanie  kościoła, Ciemnicy, Bożego Grobu, wszystkim Ofiarodawcom na kwiaty do Bożego Grobu, szczególnie Kółkom Różańcowym. Dzisiaj dziękujemy Róży nr XVII pw. Św. Cecylii – 150zł, Róży nr 8 pw. Św. Antoniego – 250zł, nr-X pw. Ś. Barbary- 150zł., nr I pw.Św. Jana- 300zł, nr.VI pw. Św. Franciszka – 400zł. Dziękujemy  Siostrom, kl. Łukaszowi, Sławkowi Styczyńskiemu, Dawidowi Wiciejowskiemu i  Jakubowi Łakusowi. Pani Grażynie Komadowskiej z serca dziękujemy za przygotowanie chorągwi. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przeżyciu liturgii świętego Triduum: klerykowi Łukaszowi, Lektorom, Ministrantom, organiście Kubie. Bóg zapłać!

Bóg zapłać za ofiary indywidualne na potrzeby Kościoła, szczególnie na remont odrestaurowanej ambony, którą od środy możemy podziwiać.

5. Codziennie o 20.30 łączmy się we wspólnej modlitwie różańcowej, prosząc o ustanie epidemii, opiekę Bożą dla nas, zdrowie dla chorych, siły dla służb medycznych.

6. Niedziela – podwójne wydanie (10 zł) z książeczką: Oblicza Chrystusa.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli w czwartek na sprzątanie kościoła. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy nadal rodziny z ul. Zielonej/Grunwaldzkiej:

p. Dorotę Czyż, p. Malinowską, p. Alinę Braunberger, p. Stanisławę Marek, p. Ryszardę Niedużak, p. Teresę Kiszczyńską, p. Adama Pudełko, p. Kazimierza Pudełko, p. Marcina Braunbergera, p. Bożenę Czerkawską, p. Barbarę Styczyńską, p. Teresę Zatorską, p. Annę Rykałę.

Prosimy o przekazywanie sobie nawzajem informacji o przypadającej kolejce.

Gdyby ktoś czuł się pominięty przy rozpisywaniu dyżurów, również taką osobę zapraszamy w najbliższą sobotę. Gdyby zaś ktoś nie mógł przybyć, można złożyć w zamian ofiarę u siostry – są zgłoszone osoby, które chętnie w zamian podejmą się sprzątania.

Życzenia Księży Biskupów  Wielkanoc 2020

Umiłowani Bracia i Siostry w Chrystusie Zmartwychwstałym,

Ze szczególną serdecznością zwracamy się do was Wszystkich, aby podzielić się radosnym orędziem wiary, które brzmi: Chrystus Pan Zmartwychwstał!

Choć w naszych sercach gości wiele niepokoju i rani je ból z powodu cierpienia tylu osób na całym świecie, w naszej Ojczyźnie i Diecezji, dotkniętych bezpośrednio lub pośrednio epidemią koronawirusa, to jednak  większa i silniejsza jest nadzieja pokładana w Bogu, Miłosiernym Ojcu, który „tak świat umiłował, że zesłał swojego Syna, aby każdy kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne” (por. J 3,16).

Ponieważ tegoroczne Święta Paschalne zostały z konieczności i dla dobra nas wszystkich tak mocno ograniczone w ich wymiarze liturgicznym i wspólnotowym, dlatego przeżywajmy je z jak największym zaangażowaniem osobistym w gronie rodziny i najbliższych. Niech ich obchód będzie trochę skromniejszy na zewnątrz, lecz bogatszy duchowo.

Życzymy Wam głębokiego pokoju, niewzruszonej ufności w Bogu, wzajemnej miłości i zrozumienia, a także wielkiej gotowości, by dzielić strapienia i ciężary braci oraz sióstr znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji.

Niech Chrystus Zmartwychwstały i Żyjący dodaje Wam odwagi, umacnia wiarę i kieruje Wasze pragnienia oraz wysiłki ku osiągnięciu radości nieprzemijającej i wiecznie trwałej.

Ogarniamy Was modlitwą i z serca błogosławimy: W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

† Marian Rojek
Biskup Zamojsko-Lubaczowski