Ogłoszenia duszpasterskie – Święto Miłosierdzia Bożego 28 kwietnia 2019

     1.W dzisiejszą N-dz II Wielkanocną – Niedziela Miłosierdzia Bożego – porządek Mszy św. w  naszej Parafii normalny. Po sumie spotkanie dla rodziców osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. 

O godz. 15.30 – koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość ucałowania relikwii Św. Siostry Faustyny – Patronki Bożego Miłosierdzia. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ,,Fundusz Caritas”

  1. We wtorek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha głównego Patrona Polski. W tym dniu przypada Dzień Imienin naszego Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka – pamiętajmy w modlitwach o naszym Pasterzu.
  2. W środę – rozpoczynamy miesiąc maj w którym wielbimy Boga przez pośrednictwo Matki Najświętszej śpiewem litanii Loretańskiej. Nabożeństwa majowe będą w dni powszednie po Mszy św. o godz 18.00, w niedziele i święta po Sumie. Zachęcamy do licznego udziału!
  3. W czwartek- I czwartek m-ca i wsp. Św. Atanazego bp dK – o godz. 16.30 Msza św. na cmentarzu – przed odpustem w intencji naszych zmarłych. Po Mszy św. przy grobach kapłanów, indywidualnie nawiedzimy groby naszych bliskich.  Zapraszamy! Msza św. o godz. 18.00 w kościele normalnie, po Mszy św. nabożeństwo majowe. W czwartek przy Urzędzie Gminy o godz. 10.00 odbędzie się Uroczystość podniesienia Flagi Państwowej. Uroczystość rozpocznie się podniesieniem flagi na maszt i odśpiewaniem hymnu, odbędzie się krótki koncert patriotyczny w wykonaniu grupy wokalnej działającej przy GOK, przewidziane konkursy dla dzieci a także kiermasz i zbiórka dla potrzebującego dziecka – Amelki Fedus. Serdecznie Zapraszamy.

Również 3 maja po każdej mszy św. w Bełżcu wolontariusze zbierać będą pieniądze dla Amelki Fedus.

     5.W piątekUroczystość NMP Królowej Polski – W Naszej Parafii Odpust – Msze św. w kościele parafialnym: rano – 8.00, Suma odpustowa o godz. 12.00 i wieczorna o 16.00. Podczas sumy będzie okazja do złożenia życzeń Księdzu Proboszczowi z racji zbliżających się jego imienin. Na wyjazdach: Brzeziny – 8.00, Chyże i Żyłka – 10.00. Jest to dzień modlitwy za Ojczyznę i rodaków przebywających na emigracji jak też Święto narodowe Konstytucji 3 Maja. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej. Jest to również pierwszy piątek m-ca – chorych z racji odpustu nie odwiedzimy. 

  1. We wtorek, po Mszy św. zbiórka dla ministrantów przed uroczystościami odpustowymi. Obecność obowiązkowa.
  2. W poniedziałek i wtorek o godz.16.30 próba dzieci I-komunijnych.

    8.W sobotę – pierwsza sobota miesiąca. – Wsp. Św. Floriana, m – jest to patronalne Święto Strażaków, którzy uczczą swego Patrona podczas Mszy św. o godz. 16.00 w Chyżach. Zapraszamy!

  1. Dziękujemy wszystkim osobom prywatnym oraz firmom, które wsparły  wyjazd naszych ministrantów na Mistrzostwa Polski w Skierniewicach. W najbliższy wtorek nasza reprezentacja wyjeżdża na ten turniej.
  2. 10. W najbliższą N-dz. III wielkanocną i I miesiąca –  Porządek Mszy św. normalny. Taca na nasze WSD. Po Mszy św. o godz.8.00 do Sumy wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Po Sumie i na wyjazdach po Mszach św. zmiany tajemnic różańcowych. 
  3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w tym tygodniu w czwartek na godz. 18.30 prosimy następne rodziny z kolejki.